Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2019, 18:39

autor: Vergil

Powstaje Kenshi 2 – sequel sandboxa RPG w stylu Mount & Blade

Studio Lo-Fi Games ogłosiło, że rozpoczęło już prace nad kontynuacją gry Kenshi. Fani pierwszej części oraz miłośnicy kultowego Mount & Blade mogą więc zacierać ręce.

Kenshi zadebiutowało w grudniu 2018 roku (po dwunastu latach produkcji) i pomimo bardzo wysokiego progu wejścia, przypadło do gustu rzeszy graczy (o czym świadczą tysiące „bardzo pozytywnych” ocen na Steamie). Odpowiedzialne za ten tytuł studio Lo-Fi Games nie spoczęło jednak na laurach i ogłosiło, że pracuje już nad jego kontynuacją.

Zacznijmy od tego, że akcja gry Kenshi 2 zostanie osadzona na tysiąc lat przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej odsłonie cyklu, w czasach rządów tak zwanego Starego Imperium. Tytuł ma działać w oparciu o ten sam silnik graficzny (Ogre); autorzy wykorzystają jego najnowszą wersję, co powinno „drastycznie” ulepszyć jakość oprawy. Twórcy nie zdecydowali się na całkowitą zmianę technologii, gdyż mogłoby to sprawić, że (jak miało to miejsce w przypadku pierwszej części serii) proces produkcji ich nowego dzieła przeciągnąłby się w nieskończoność. Pozostając przy sprawdzonym silniku będą mogli natomiast skoncentrować się na doszlifowaniu rozgrywki.

Warto przy tym odnotować, że niejako „przy okazji” pierwsze Kenshi powinno doczekać się darmowych aktualizacji, która wprowadzą szereg technologicznych (ale nie tylko) poprawek.

Od strony wizualnej pierwsze Kenshi nie przystaje do współczesnych standardów (nawet pomimo tego, że świat gry ma swój specyficzny urok). Miejmy nadzieję, że z kontynuacją będzie inaczej. - Powstaje Kenshi 2 – sequel sandboxa RPG w stylu Mount & Blade - wiadomość - 2019-03-21
Od strony wizualnej pierwsze Kenshi nie przystaje do współczesnych standardów (nawet pomimo tego, że świat gry ma swój specyficzny urok). Miejmy nadzieję, że z kontynuacją będzie inaczej.

Przypomnijmy, że Kenshi to sandboksowa produkcja z pogranicza gier survivalowych, RPG i strategii. Jak można wyczytać w naszej recenzji, dzieło studia Lo-Fi Games cierpi na szereg bolączek, wśród których prym wiedzie wyżej wspomniany wysoki próg wejścia, wyjątkowo nieprzejrzysty interfejs, liczne błędy czy wreszcie brzydka grafika. Gracze, którzy przymkną oko na owe wady, otrzymają jednak tytuł, który zapewni im dziesiątki (jeśli nie setki) godzin zabawy w gigantycznym, ciekawym świecie oferującym „nieograniczone możliwości”.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Kenshi
  2. Recenzja gry Kenshi – Mount and Blade dla fanów Gothica