Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2019, 18:25

autor: AlexB

Jubileuszowa aktualizacja Sea of Thieves, Cuphead na Switchu i inne wieści

Dziś piszemy o przejściu Albion Online na model free-to-play, dacie premiery Cupheada na Nintendo Switch, rocznicowej aktualizacji Sea of Thieves, programie grantowym Epic Games, nowych sterownikach od AMD i grze na podstawie serialu Peaky Blinders. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Albion Online przechodzi na model free-to-play

Albion Online będzie wkrótce dostępne za darmo dla wszystkich. - Jubileuszowa aktualizacja Sea of Thieves, Cuphead na Switchu i inne wieści - wiadomość - 2019-03-22
Albion Online będzie wkrótce dostępne za darmo dla wszystkich.

Kolejna gra MMORPG będzie dostępna w modelu free-to-play. Tym razem chodzi o Albion Online, produkcję studia Sandbox Interactive w stylu klasycznej Ultimy Online. Będzie można w nią zagrać całkowicie za darmo (z opcjonalnymi mikropłatnościami) od środy 10 kwietnia, od godziny 11:00 czasu polskiego. Jeśli ktoś chce rozpocząć zabawę już teraz, to zrobicie to kupując wybraną edycję ze zniżką 33% (najtańsza kosztuje 19,77 dolarów, czyli około 74 złote).

Wszystkie osoby, które zdecydowały bądź zdecydują się zakupić Albion Online przed przejściem na model free-to-play, otrzymają w nagrodę specjalnego wierzchowca - Specter Wolfa. Ponadto między 1 a 10 kwietnia ilość zdobywanej Sławy będzie zwiększona o 25%.

Cuphead zmierza na Switcha

Cuphead powinien znaleźć nowych fanów na Switchu. - Jubileuszowa aktualizacja Sea of Thieves, Cuphead na Switchu i inne wieści - wiadomość - 2019-03-22
Cuphead powinien znaleźć nowych fanów na Switchu.

Dobra wiadomość dla lubujących się w wymagających zręcznościówkach właścicieli Switcha. 18 kwietnia na popularnej konsoli firmy Nintendo zadebiutuje Cuphead, czyli doskonale oceniana platformówka autorstwa StudioMDHR, która obecnie dostępna jest jedynie na PC i Xboksie One. Wersję na Switcha można już kupować w ramach przedsprzedaży. Na Nintendo eShop została ona wyceniona na 80 złotych.

Jubileuszowa aktualizacja Sea of Thieves

Wczoraj minął równo rok od premiery Sea of Thieves. Z tej okazji studio Rare zapowiedziało kolejną dużą aktualizację do swojej sieciowej produkcji o piratach. Nazywa się ona po prostu Anniversary Update i wprowadzi do gry między innymi długo wyczekiwany tryb PvP, nowe zadania fabularne, możliwość wędkowania, lepszy model zniszczeń statku, harpun i wiele więcej. Premiera patcha zaplanowana jest na 30 kwietnia.

Program grantowy Epic Games

Epic Games ma 100 milionów dolarów do rozdania. - Jubileuszowa aktualizacja Sea of Thieves, Cuphead na Switchu i inne wieści - wiadomość - 2019-03-22
Epic Games ma 100 milionów dolarów do rozdania.

Firma Epic Games nie przestaje pompować pieniędzy w producentów. Tim Sweeney zapowiedział program grantowy o nazwie Epic MegaGrants (via PC Gamer). Przez kolejne pięć lat przedstawiciele amerykańskiego giganta będą przyglądać się różnym projektom gier, filmów oraz innych produkcji wykorzystujących Unreal Engine i jeśli uznają je za interesujące, to wypiszą czek. Minimalna kwota grantu to 5000 dolarów, a maksymalna 500 000 dolarów. Łącznie do rozdania jest aż 100 milionów dolarów.

Jeśli ktoś chciałby się zgłosić do programu Epic MegaGrants, może to zrobić na tej stronie. Warto zaznaczyć, że nie ma on żadnych haczyków. Twórcy danego projektu mogą wydać swoje gotowe dzieło gdzie tylko chcą, bez zobowiązań.

Sterowniki AMD Radeon Adrenalin 2019 Edition 19.3.3

Przy okazji nadchodzącej premiery Sekiro: Shadows Die Twice firma AMD wypuściła nowe sterowniki do swoich produktów - Radeon Adrenalin 2019 Edition 19.3.3. Przede wszystkim zwiększają one wydajność w najnowszej produkcji studia From Software oraz w Generation Zero. Ponadto naprawiają błędy z wyświetlaniem grafiki w Tom Clancy's Rainbow Six: Siege i w Dota 2. Linki do ściągnięcia sterowników wraz z listą znanych problemów znajdziecie tutaj.

Gra na podstawie serialu Peaky Blinders zapowiedziana

Popularny serial BBC doczeka się własnej gry. - Jubileuszowa aktualizacja Sea of Thieves, Cuphead na Switchu i inne wieści - wiadomość - 2019-03-22
Popularny serial BBC doczeka się własnej gry.

Wydawca Curve Digital i studio FuturLab zapowiedziały grę na podstawie popularnego serialu BBC Peaky Blinders z Cillianem Murphym w roli głównej (via PC Gamer). Nie wiemy na razie zbyt wielu szczegółów na jego temat. Twórcy obiecują jednak innowacyjną, napędzaną historią rozgrywkę w klimatach gangsterskiego Birmingham z lat 20. ubiegłego wieku. Tytuł ukaże się prawdopodobnie w przyszłym roku.

Galeria filmów

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze filmy z gier:

 1. Hearthstone: Wyjście z cienia zwiastun #1 (PL)
 2. Witch and Hero zwiastun #1
 3. The Cycle zwiastun #2
 4. Stranger Things 3: The Game zwiastun #1
 5. Stela zwiastun #1
 6. Sniper Elite V2 Remastered zwiastun #1
 7. Sekiro: Shadows Die Twice zwiastun rozgrywki #1 (PL)
 8. Pine zwiastun #2
 9. MotoGP 19 zwiastun #1
 10. Lost Ember zwiastun z datą premiery
 11. I.G.I. Origins zwiastun #1
 12. Gwint: Wiedźmińska gra karciana Krwawa klątwa (PL)
 13. Groundhog Day: Like Father Like Son zwiastun #1
 14. Generation Zero zwiastun na premierę
 15. Dungeons & Aliens zwiastun #1