Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2019, 17:45

autor: Vergil

STALKER The Arrival tajemniczym projektem bitComposer lnteractive

Pod skrzydłami firmy bitComposer Interactive przypuszczalnie powstaje gra zatytułowana STALKER The Arrival - bezpośrednia adaptacja "Pikniku na skraju drogi" braci Strugackich. Świadczy o tym znak towarowy, którego rejestracja przeszła bez większego echa.

Miłośnicy „słowiańskiego postapo” nie mają ostatnio powodów do narzekań. Po premierze świetnego Metro Exodus na horyzoncie majaczą kolejne produkcje czerpiące z tego nurtu, czyli powoli wychodzący z cienia Chernobylite oraz wciąż enigmatyczny S.T.A.L.K.E.R. 2. Wygląda na to, że do owego grona może dołączyć jeszcze jeden tytuł, czyli STALKER The Arrival, za którego wydaniem będzie stać bitComposer Interactive.

Firma jeszcze w lipcu 2018 roku (wniosek został złożony ponad rok wcześniej, bo w maju 2017 roku) zarejestrowała stosowny znak towarowy, który odnosi się do wszystkiego, co związane z grami wideo przeznaczonymi na komputery osobiste, konsole oraz urządzenia mobilne. Ponadto do sieci trafił logotyp, który możecie zobaczyć poniżej.

Logotyp niezapowiedzianej jeszcze gry STALKER The Arrival.
Logotyp niezapowiedzianej jeszcze gry STALKER The Arrival.
Urodziny Cienia Czarnobyla

Jako ciekawostkę należy dodać, że 20 marca 2019 roku minęło dwanaście lat od premiery gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla. Trzeba przyznać, że była to świetna okazja, by studio GSC Game World podzieliło się nowymi materiałami z jej nadchodzącej kontynuacji. Niestety ukraińscy deweloperzy z niej nie skorzystali – najwyraźniej jest jeszcze za wcześnie.

Obecnie nie wiemy zbyt dużo na temat owego tajemniczego projektu. Pod znakiem zapytania stoi zarówno reprezentowany przez niego gatunek, jak i to, które studio deweloperskie się nim zajmuje. Inna sprawa, że w 2014 roku firma bitComposer Entertainment ogłosiła bankructwo, jednocześnie zgłaszając gotowość do restrukturyzacji, jeśli tylko znajdzie się inwestor, który pomoże jej stanąć na nogi. Od dłuższego czasu wydawca nie dał jednak znaku życia, więc na dobrą sprawę nie wiadomo, czy obecnie ktokolwiek pracuje nad ową pozycją. Przytoczone powyżej daty zdają się jednak potwierdzać, że w istocie coś jest na rzeczy.

Warto przy tym zauważyć, że choć tytuł budzi jednoznaczne skojarzenia z serią, nad którą pieczę sprawuje ukraińskie studio GSC Game World, STALKER The Arrival nie ma z nią nic wspólnego, gdyż reprezentuje zupełnie inną markę. W 2012 roku firma bitComposer Entertainment nabyła bowiem prawa do stworzenia adaptacji powieści Piknik na skraju drogi autorstwa Arkadija i Borisa Strugackich. Tytuł gry odnosi się więc do bohaterów owej książki, którzy nie bacząc na niebezpieczeństwa, wyprawiają się do zamkniętych stref okalających miejsca lądowania statków obcej cywilizacji (z czym z kolei wiąże się podtytuł – The Arrival), by szukać tam cennych artefaktów.

Czyżby grono wirtualnych stalkerów miało niedługo się powiększyć? - STALKER The Arrival tajemniczym projektem bitComposer lnteractive - wiadomość - 2019-03-21
Czyżby grono wirtualnych stalkerów miało niedługo się powiększyć?
  1. Oficjalna strona internetowa firmy bitComposer Interactive