Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOS
Okładka Frogger in Toy Town (iOS)

Frogger in Toy Town iOS

Prosta gra platformowa, w której wcielamy się w żabę próbującą pomóc młodym w dostaniu się do domu. Tytuł należy do serii zapoczątkowanej w latach 80-tych ubiegłego wieku. Za jego opracowanie odpowiada japońska firma Konami).

Zręcznościowe | platformówki | top-down

Apple iOS
Okładka Frogger in Toy Town (iOS)

producent: Konami

wydawca: Konami

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji iOS:

20września2019

Frogger in Toy Town jest grą platformową, w której wcielamy się w żabę pokonującą różnego rodzaju przeszkody. Produkcja należy do serii, której korzenie sięgają 1981 roku (pierwsza odsłona ukazała się na komputerze Atari 2600). Za opracowanie i wydanie omawianej odsłony odpowiada japońska firma Konami (znana m.in. z cykli Castlevania oraz Metal Gear Solid).

Fabuła

Pewnej nocy w miasto, w którym toczy się akcja gry, uderzyło straszne tornado. Wichura zniszczyła wiele budynków oraz drzew i sprawiła, że wiele młodych żab utknęło poza domem. Tytułowy bohater – Frogger – wyrusza, by pomóc młodym. Aby to zrobić, będzie musiał poradzić sobie z wieloma zagrożeniami i przeszkodami.

Mechanika

We Frogger in Toy Town akcję obserwujemy z góry, z tzw. perspektywy top-down. Zabawa polega na eksplorowaniu lokacji i pokonywaniu przeszkód - najczęściej poprzez skakanie lub wykorzystywanie różnorakich przedmiotów obecnych na mapie. Co ważne, na tych samych lub podobnych lokacjach często mamy do wykonania inne zadania, co dodatkowo zwiększa żywotność omawianego tytułu.

Gra charakteryzuje się prostym i intuicyjnym modelem sterowania (wystarczy dotykać ekranu albo przesuwać po nim palcem, przy czym możemy grać zarówno trzymając telefon poziomo, jak i pionowo). Co ważne, nie wystarczy tylko zadbać o bezpieczeństwo naszego bohatera – Froggerowi często towarzyszą małe żaby, którym musimy pomóc w pokonaniu przeszkód.

Mamy też możliwość zdobywania nowych kostiumów dla głównego bohatera – deweloperzy z Konami zaimplementowali w swojej produkcji kilkadziesiąt rożnych strojów.

Tryby gry

We Frogger in Toy Town możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tutaj tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Frogger in Toy Town posiada dość ładną, trójwymiarową oprawę graficzną – gra prezentuje się przyzwoicie, jak na produkcję mobilną. Zarówno modele poszczególnych postaci, jak i środowisko gry są szczegółowe i dobrze animowane. Szczególnie dobre wrażenie robi różnorodność plansz, na których znaleźć można kilkaset różnych przedmiotów. Solidnie wypada też silnik odpowiadający za oświetlenie i efekty specjalne (w tym np. wygląd wody).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Frogger in Toy Town

odpowiednia dla każdego wieku