Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2003, 14:05

autor: Phoenix

Garść informacji odnośnie World of WarCraft

Fanów gatunku MMORPG napewno ucieszy fakt, że na sieci pojawiło się w ostatnich dniach bardzo dużo informacji na temat gry World of WarCraft, której producentem jest Blizzard.

Fanów gatunku MMORPG napewno ucieszy fakt, że na sieci pojawiło się w ostatnich dniach bardzo dużo informacji na temat gry World of WarCraft, której producentem jest Blizzard.

Przedstawione wiadomości pochodzą z październikowego wydania magazynu Computer Gaming World i odsłaniają wiele zupełnie nowych aspektów gry, o których do dnia dzisiejszego w ogóle nie słyszano.

W pełnej wersji World of Warcraft pojawią się trzy nowe rasy playable: Nieumarli, Gnomy i Trolle. Oczywiście oprócz tych już przedstawionych: Ludzie, Orkowie, Krasnoludy, Taureni oraz Nocne Elfy.

Rasa Gnomów zasili szeregi Przymierza, Trolle wstąpią do Hordy Orków. Jeśli zaś chodzi o Nieumarłych to według informacji pracownika Blizzarda - GFraizera tak jak Trolle staną się oni członkami Hordy. Być może dla niektórych jest to dość duża niespodzianka, ale wyjaśnienie tej sytuacji stanie się jedynie kwestią czasu.

Również ciekawą kwestią jest przedstawienie nowych klas postaci, które pojawią się w rzeczonym tytule. Będą to:

  • Rouge – będą to przebiegli łotrzykowie, którzy wyśmienicie sprawdzają się jako członkowie drużyny w walkach z licznymi przeciwnikami, Używają oni następujących ataków: backstab, i swiftstrike. Posiadać będą także możliwość zatrucia własnego uzbrojenia i niepostrzeżenie przemykać się pomiędzy szeregami przeciwników.
  • Paladin – jest klasą, która dostępna będzie jedynie dla wojowników reprezentujących siły Przymierza. Postać ta łączyć będzie cechy wojownika i kapłana. Doskonali w obronie równie dobrze sprawdzać będą się w czasie ataków, dzięki licznym aurom i umiejętnościom np. umagiczniania przedmiotów.
  • Priest – jak to w grach MMORPG bywa kapłani są najlepszymi lekarzami, tak też będzie i w World of WarCraft. Jednak to nie wszystko, co potrafi ta klasa postaci. Dzięki użyciu magii Holy lub Shadow, posiądą oni sposobność wpływania na umysły przeciwników - Dominate - wróg jest nam posłuszny, staje się naszym "poddanym", Confusion - oponent przestaje atakować, czy Fumble - ciosy przeciwnika nie dosięgają celu.
  • Hero – bardzo ciekawy pomysł, który nie pojawił się chyba jeszcze w żadnej grze MMORPG. Bohaterowie to klasa postaci, którą osiągnąć będzie można dopiero po przekroczeniu 40 poziomu postaci. Wtedy to otrzymamy możliwość kształtowania naszej postaci na profesję znaną z WarCrafta III. Przedstawia się to w sposób następujący: wojownik Krasnoludów ma możliwość stania się Królem Góry, zaś łowca Nocnych Elfów Łowcą Demonów. Podobnie ma się to w przypadku innych ras.

Ponadto w grze ujrzymy bardzo urozmaicone lokacje, jedną z nowo przedstawionych są podziemia. W World of WarCraft dostępnych będzie powyżej 100 małych podziemi, jak również 20 olbrzymich (najprawdopodobniej będzie ich więcej). Eksploracja ich będzie rzeczą naprawdę trudną nawet dla dużej ilości doświadczonych postaci. Fakt ten będzie wywołany żyjącymi tam potężnymi monstrami, które na odkrycie całości tych elementów świata gry tak łatwo nie pozwolą.

Wszystko to wskazuje, iż do bety WoWa już coraz bliżej. Nie wiem, jak Wy, ale ja czekam na dzień rozpoczęcia testów z wielką niecierpliwością. Szczególnie, dlatego, że będą miał możliwość osobiście zagrać w tą wspaniałą grę.

Więcej informacji:

Ostatnia aktualizacja: 2003-08-24

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

World of Warcraft

World of Warcraft