Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 sierpnia 2003

Poradnik: Sudden Strike II

Sznur, 5 sierpnia 2003, 16:50

Sudden Strike 2 jest fantastyczną grą wojenną, pozwala nie tylko na prowadzenie działań na olbrzymią skalę, lecz również, a może przede wszystkim zmusza gracza do strategicznego myślenia. Dobrze rozstawiona grupa komandosów potrafi bowiem odeprzeć ofensywę nawet setek jednostek wroga. Z drugiej strony do sprytnie zaplanowanego ataku na rojące się od żołnierzy umocnienia często wystarczy poprowadzić ledwie kilkanaście jednostek... - czyli jak wygrać II Wojnę Światową, zapraszamy do lektury poradnika.

Battlefield 1942: Secret Weapons of WWII - demo MP już w piątek

Fajek, 5 sierpnia 2003, 16:32

Fani jednej z najpopularniejszych gier multiplayer, Battlefield 1942, z niecierpliwością oczekują na kolejny dodatek do tej gry pod nazwą Battlefield 1942: Secret Weapons of WWII. Jednak zanim gra zostanie wydana, będą oni mogli sprawdzić się w demie MP, które pojawi się za kilka dni.

Kłopoty ATI z cyferkami, czyli jak nazwać nowe układy graficzne

Fajek, 5 sierpnia 2003, 15:04

Jeszcze za czasów 3dfx’a producenci układów graficznych kierowali się prostą zasadą nazewnictwa swoich produktów – im wyższa cyfra w nazwie tym większa wydajność. Tak postępował nie istniejący już 3dfx ze swoimi produktami z rodziny Voodoo (V1, V2, V3 2000, V 3 3000, itd), tak też jeszcze jakiś czas temu postępowała nVidia i ATI. Niestety w chwili obecnej nie tylko osoby, które komputer kupują raz na parę lat, ale również Ci, którzy w miarę na bieżąco śledzą przemysł komputerowy mają problem w połapaniu się w oznaczeniach producentów układów graficznych. Było to oczywiście na rękę producentom, gdyż nieświadomi klienci kupowali karty droższe, oznaczone jako produkty nowej generacji, a w rezultacie były mniej wydajne niż karty generacji poprzedniej (np. GF4 MX jest w zasadzie minimalnym rozwinięciem GF2 i jednocześnie znacznie ustępuje kartom z układem GF3).

Recenzja: Wielka Wyprawa

Fajek, 5 sierpnia 2003, 13:48

Wielka Wyprawa to klasyczna gra przygodowa pod wieloma względami przypominająca dawny przebój firmy Sierra, pt. EcoQuest. Wykorzystuje ona zmodyfikowany trójwymiarowy silnik graficzny Groma. Gra dedykowana jest przede wszystkim dzieciom...

Konkurs GTA: Vice City

Fajek, 5 sierpnia 2003, 11:36

GTA: Vice City wreszcie trafiło na sklepowe półki, dlatego wraz z firmą Cenega i oficjalna polską stroną serii GTA (www.gta.pl) zapraszamy do wzięcia udziału w dość niecodziennym konkursie.

Polska liga w grze FIFA?

Fajek, 5 sierpnia 2003, 11:21

Po wielu mailach i prośbach, na stronie „Centrum FIFY” pojawiła się wiadomość od firmy EA SPORTS dotycząca implementacji naszej ligi w FIFA 2004. Otóż w tym roku są nikłe szanse na jej pojawienie się, ale za rok jest to w zasadzie pewne.

Katana i X-Calibur - nowe kontrolery do konsol: Xbox oraz PS2
Katana i X-Calibur - nowe kontrolery do konsol: Xbox oraz PS2

Syriusz, 5 sierpnia 2003, 10:01

Dobry pad to połowa sukcesu. Najlepiej z force feedbackiem, który ściśle reaguje na nasze ruchy. Taki, który pozwoli odczuć graczowi różnicę pomiędzy jazdą po żwirze, a „przyjemnością” wynikającą z wpadnięcia na wrogą barierę. Braki na rynku wyczuli szefowie Elite Interactive i zlecili stworzenie nowych kontrolerów - w ten sposób powstały Katana na Sony PlayStation 2 i X-Calibur na Microsoft Xbox.

Diablo II 1.10 Beta Patch wersja numer 2

Phoenix, 5 sierpnia 2003, 09:59

4 Sierpnia 2003 r. Blizzard Entertainment opublikował nową wersję Beta Patch v1.10 dla platformy PC oraz Mac. Łatka w obecnej fazie zawiera nowy kod programowy, którego zadaniem jest usunięcie wielu przedmiotów ze świata gry.

Splashdown 2 Rides Gone Wild wydane na PS2
Splashdown 2 Rides Gone Wild wydane na PS2

Phoenix, 5 sierpnia 2003, 09:47

THQ Inc. Ogłosiło, że w dniu dzisiejszym wydało grę Splashdown 2 Rides Gone Wild na platformę PlayStation 2. Jest to pierwszy tytuł firmy Rainbow Studios, który został wydany przez THQ od czasu przejęcia koncernu Rainbow w 2002 roku. Gra jest sequelem Splashdown, która osiągnęła w 2001 roku dość dużą popularność.

LivePitch szansą dla zespołów developerskich

Syriusz, 5 sierpnia 2003, 09:17

W dniach 11-12 września, w Teksasie (USA), odbędzie się konferencja o nazwie Austin Game Conference, której głównym tematem mają być gry video. Organizatorzy rzeczonego przedsięwzięcia wzbogacili właśnie program tej imprezy o specjalny punkt, zwany LivePitch. Otóż dzięki firmie Criterion Software, która podejmie się sponsorowania wspomnianego wydarzenia, szansę na pokazanie się swoich dzieł wydawcom, dostaną mniej znane studia developerskie.

Xyanide przygotowaniu
Xyanide przygotowaniu

Syriusz, 5 sierpnia 2003, 08:48

Firma Playlogic podała do wiadomości publicznej kilka ciekawych informacji na temat swojej najnowszej produkcji na konsolę Microsoft Xbox, pt. Xyanide. W tym „arkadowym shooterze” przyjdzie graczom wcielić się w postać Drake’a - międzygwiezdnego pilota, którego zadaniem będzie schwytanie niebezpiecznej czarownicy Aguiry.

Znamy europejskiego wydawcę One Must Fall: Battlegrounds
Znamy europejskiego wydawcę One Must Fall: Battlegrounds

ComCo, 5 sierpnia 2003, 08:26

Korporacja wydawnicza GMX Media zapewniła sobie prawa do wyłącznej dystrybucji gry One Must Fall: Battlegrounds na obszarze państw Starego Kontynentu. Nad developingiem pełnej wersji czuwa zespół Diversions Entertainment, zaś jej rynkowa premiera powinna nastąpić już we wrześniu bieżącego roku.

Yager wyłącznie w wydaniu DVD
Yager wyłącznie w wydaniu DVD

ComCo, 5 sierpnia 2003, 07:38

Yager - znakomity symulator o zręcznościowym charakterze, który już jakiś czas temu ukazał się w wersji dedykowanej konsoli Microsoft Xbox - dzielnie zmierza do debiutu na platformie PC. Tymczasem duet Yager Development - THQ, odpowiedzialny za pełną wersję omawianego programu, poinformował, iż całość ukaże się wyłącznie na nośnikach DVD.

Lamborghini Diablo VT 6.0 i Ferrari F40 na ulicach Vice City
Lamborghini Diablo VT 6.0 i Ferrari F40 na ulicach Vice City

ComCo, 5 sierpnia 2003, 07:13

Wielbiciele PeCetowej wersji „symulatora życia gangstera”, czyli gry Grand Theft Auto: Vice City, nie ustają w tworzeniu rozmaitych modyfikacji tego tytułu. Kilka dni temu informowaliśmy Was o projekcie pozwalającym na rozgrywkę w trybie multiplayer, a tymczasem fani przygotowali kolejną „nakładkę” powyższego programu, o nazwie Modern Mod.