Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 sierpnia 2003

Następca GameCube’a później niż zapowiadano?

Soulcatcher, 21 sierpnia 2003, 16:16

Według publikacji w japońskim magazynie biznesowym, korporacja Nintendo nie odrzuca możliwości przełożenia premiery następcy konsoli GameCube (znanej jako „N5”). Pierwotnie, nowa platforma miała pojawić się na początku roku 2005, jako odpowiedź na plany Microsoftu oraz Sony.

Co w RV360 piszczy? Firma ATI Technologies uderzy za około miesiąc!

eLKaeR, 21 sierpnia 2003, 12:33

Prawdopodobnie we wrześniu bieżącego roku rozpocznie się wytwarzanie kart graficznych, zbudowanych w oparciu o procesory typu RV360 (nazwa kodowa). Korporacja ATI Technologies zapowiada równoległe wprowadzenie do sprzedaży trzech odmiennych rodzajów wspomnianych urządzeń.

Platforma N-Gage ma prężnie funkcjonować również w wymiarze online

eLKaeR, 21 sierpnia 2003, 12:29

Zbliżająca się wielkimi krokami przenośna platforma elektroniczno-rozrywkowa marki Nokia zaoferuje swoim właścicielom nie tylko możliwość samotnej rozgrywki, ale także opcję multiplayer. Ta ostatnia realizowana będzie zarówno za pośrednictwem lokalnych połączeń bezprzewodowych w technologii Bluetooth, jak i przy pomocy globalnego serwisu online o nazwie N-Gage Arena (start usługi nastąpi 7 października 2003 roku – równolegle z rynkowym debiutem wspomnianego urządzenia).

Beta-testy Uru: Ages Beyond Myst
Beta-testy Uru: Ages Beyond Myst

Syriusz, 21 sierpnia 2003, 11:32

Korporacja Ubi Soft uruchomiła stronę internetową, dedykowaną Uru: Ages Beyond Myst - najnowszej odsłonie słynnej przygodowej serii. Oprócz informacji na temat rzeczonego tytułu, witryna zawiera także możliwość wpisania się na listę beta-testerów gry.

Lionheart już w sprzedaży
Lionheart już w sprzedaży

Phoenix, 21 sierpnia 2003, 10:03

Jak informuje Vivendi Universal i Interplay gra Lionheart: Legacy of the Crusader trafiła właśnie do sprzedaży detalicznej. Produkt ten przeznaczony dla komputerów klasy PC należy do gatunku gier cRPG, jednak, jak podaje duet producentów, firmy Reflexive Entertainment i Black Isle Studios ujrzymy w niej również rozwinięte elementy akcji i przygody.

Top 10 gier w US (21/08/03)

Syriusz, 21 sierpnia 2003, 09:58

Firma NPDTechworld opublikowała zestawienie dziesięciu najchętniej kupowanych tytułów PeCetowych na północnoamerykańskim kontynencie. Wciąż prowadzi produkcja Microsoftu, czyli Flight Simulator 2004: Century Of Flight, jednak po piętach depcze jej dodatek do Warcrafta III, noszący podtytuł Frozen Throne. Z rankingiem pożegnał się popularny hack’n’slash Diablo 2, na miejsce którego wskoczyła strategia czasu rzeczywistego Age of Mythology.

Europejska data wydania Mace Griffin Bounty Hunter
Europejska data wydania Mace Griffin Bounty Hunter

Phoenix, 21 sierpnia 2003, 09:43

Korporacja Vivendi Universal ogłosiła, iż europejska premiera gry akcji: Mace Griffin Bounty Hunter będzie miała miejsce 26 września 2003r. Ponadto jak informuje firma wersja PC, którą anulowano na terenie Ameryki Północnej w Europie ukaże się bez zakłóceń. Oprócz wspomnianej platformy PC gra ukaże się także na konsole PlayStation 2 oraz Xbox.

Linux w Redmond, samym centrum siedziby Microsoftu...

Łosiu, 21 sierpnia 2003, 08:29

Całkiem niedawno, bo miesiąc temu, miałem okazję zaprezentować wam serwis http://www.mslinux.org/, który w wyrafinowany sposób wyśmiewa wszystko to, co związane z gigantem z Redmond, a skupia się szczególnie na temacie największego zagrożenia dla systemów z rodziny Windows – Linuxa. Dziś przekażę wam kolejną nowinę związaną z tematem Microsoftu i Linuxa. Nie...., Microsoft nie rozpoczął produkcji własnej dystrybucji tego systemu, lecz otworzył w swej siedzibie, w Redmond, nowe laboratorium zatrudniające tysiąc osób, którego zadaniem będzie dokładne przeanalizowanie systemu Linux, zbadanie jego słabych i mocnych stron, a następnie zaimplementowanie najlepszych mechanizmów do przyszłych wersji Okienek.

Rozpoczęto prace nad Time of Defiance
Rozpoczęto prace nad Time of Defiance

Phoenix, 21 sierpnia 2003, 07:31

Brytyjska firma wydawnicza Oxygen Interactive ogłosiła, że we współpracy z Nicely Crafted Entertainment rozpoczyna tworzenie gry Time of Defiance, która należeć ma do kategorii: Massively Multiplayer Online Strategy. Jak zapowiada wydawca pozycja ta ukaże się na platformie PC – minimalny procesor, jaki potrzebny będzie do zagrania w Time of Defiance to Pentium III 500MHz.