Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 sierpnia 2003

Likwidacja studia Arxel Tribe?

Syriusz, 11 sierpnia 2003, 15:27

Na łamach zachodniego serwisu Just Adventure opublikowana została wiadomość, z której dość jasno wynika, iż zamknięto siedzibę francuskiego zespołu developerskiego Arxel Tribe (twórcy m.in. Hitchcock, Casanova, Faust, czy The Ring).

Call of Duty i profesjonalni aktorzy

ComCo, 11 sierpnia 2003, 13:57

Firma Activision zapowiedziała niedawno wsparcie organizacyjne i finansowe dla tegorocznego QuakeConu. Na tym zlocie zaprezentuje również swoją najnowszą strzelankę pierwszoosobową, pt. Call of Duty. Tymczasem dobiegły nas informacje, że do opracowywania omawianej produkcji zatrudniono profesjonalistów rodem z Hollywood.

Nowe informacje dotyczące Spellforce

Phoenix, 11 sierpnia 2003, 11:21

Oficjalna witryna poświęcona grze Spellforce została zaktualizowana o nowe informacje dotyczące czterech klas postaci pochodzących z rasy Krasnoludów. Będą to: Defender, Watchman, Elder i Elite. Tytuł ten wyprodukowany zostanie przez firmę Phenomic i należał on będzie do gatunku gier typu RTS/RPG. Na rynku produkt ten pojawi się dzięki firmie wydawniczej JoWooD w czwartym kwartale 2003r.

Naval Ops: Warship Gunner zawita na Starym Kontynencie
Naval Ops: Warship Gunner zawita na Starym Kontynencie

ComCo, 11 sierpnia 2003, 11:15

Korporacja wydawnicza Koei zapowiedziała europejską premierę gry Naval Ops: Warship Gunner, która jest już od czerwca dostępna w Stanach Zjednoczonych. Ta ciekawa symulacja działań okrętów morskich (przedstawiona w czasie rzeczywistym), powinna pojawić się na Starym Kontynencie jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Mastertronic powraca

Phoenix, 11 sierpnia 2003, 11:14

Po tym, jak 12 lat temu brytyjska firma wydawnicza Mastertronic znikła z rynku gier komputerowych, wszyscy sądzili, że jest to jej koniec. Jednak jak się dzisiaj okazuje nic bardziej mylnego. Dzięki staraniom weteranów rynku gier: Andiemu Paynowi i Paulowi Pattersonowi Mastertronic powraca do życia.

Tokyo Game Show 2003, czyli raj dla graczy konsolowych

ComCo, 11 sierpnia 2003, 09:48

W dokładnie miesiąc po tegorocznej edycji londyńskich targów ECTS, wzrok graczy przeniesie się do Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie odbędzie się impreza o nazwie Tokyo Game Show. Japońska ekspozycja w głównej mierze skierowana jest do posiadaczy wszelkiego rodzaju konsol, zaś wszyscy odwiedzający targi będą mogli zapoznać się z aż 230 tytułami, których premiera zaplanowana została na niedaleką przyszłość.

Gothic II: The Night of the Raven „ozłocony” w Niemczech
Gothic II: The Night of the Raven „ozłocony” w Niemczech

Syriusz, 11 sierpnia 2003, 09:29

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, prace nad niemieckojęzyczną wersją dodatku do pełnej wersji gry Gothic II, noszącego podtytuł The Night of the Raven, zostały już zakończone (status „gold”) i całość trafiła do tłoczni. Omawiany add-on zostanie wydany na tamtejszym rynku w opakowaniu DVD.