Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 sierpnia 2003

The Forgotten World – informacje
The Forgotten World – informacje

Syriusz, 28 sierpnia 2003, 17:36

Chorwackie studio developerskie Provox Multiemdia Studio pracuje obecnie nad nowym projektem - The Forgotten World, czyli ciekawie zapowiadającym się miksem kilku gatunków: RPG, strategii wojennej z elementami fantasy oraz strategii czasu rzeczywistego. Łatwo zauważyć, że autorzy postanowili postawić na różnorodność i oryginalność. Czy im się to uda? Z odpowiedzią musimy poczekać do chwili ukazania się pełnej wersji wspomnianego tytułu. Tymczasem już teraz warto zapoznać się z poniższymi informacjami.

Strona nt. nowych, komputerowych przygód Franka Dolasa
Strona nt. nowych, komputerowych przygód Franka Dolasa

Syriusz, 28 sierpnia 2003, 15:03

W najbliższych dniach na sklepowe półki trafi gra, w której wcielimy się w szalonego bohatera, znanego i wciąż popularnego filmu pt. „Jak rozpętałem II Wojnę Światową”, czyli Franka Dolasa. Tymczasem, już teraz, wszystkich zainteresowanych komputerową kontynuacją przygód tego pechowca zapraszam na tę stronę.

„Koleś z Postala” otrzyma od Świętego Mikołaja tryb multiplayer!

eLKaeR, 28 sierpnia 2003, 15:00

Zapewne wielu nabywców kontrowersyjnej gry z gatunku FPS pt. Postal 2 rzucało w myślach obelżywe hasła pod adresem połączonych sztabów firm Running With Scissors i Whiptail Interactive za brak w programie opcji zabawy wieloosobowej. Aby ustrzec się przed ewentualnymi zamachami na swoje życie i zarobić jeszcze więcej pieniędzy, developerzy opracowują właśnie wzbogaconą wersję wspomnianej pozycji.

Szczegóły na temat multiplayerowego dodatku do Unreala II

Syriusz, 28 sierpnia 2003, 13:37

Przez kilka ostatnich miesięcy, w izolacji od świata zewnętrznego, ludzie z zespołu Legend Entertainment pracowali nad mulitplayerowym dodatkiem do Unreala II. Aż światło dzienne ujrzał produkt o tajemniczej nazwie XMP. Konkretnych informacji na temat tego add-onu udzielił ostatnio - grafik Legend - Scott Dalton.

„Sztama” korporacji Nokia i Electronic Arts dla dobra platformy N-Gage

eLKaeR, 28 sierpnia 2003, 11:20

Koncern software’owy Electronic Arts znany jest obecnie przede wszystkim dzięki seriom Need for Speed i Medal of Honor oraz cyklicznym grom, powstałym na bazie rozmaitych licencji sportowych (FIFA, NBA, NHL itd.) i filmowych (np. Harry Potter, James Bond i The Lord of the Rings). Dzięki zawartemu właśnie układowi programy „elektroników” trafią również do posiadaczy przenośnej platformy o nazwie N-Gage.

275 tysięcy zarejestrowanych fanów Star Wars Galaxies!

Phoenix, 28 sierpnia 2003, 11:16

Jak informuje firma LucasArts, wydawca gry Star Wars Galaxies: An Empire Divided rzeczony tytuł w dniu dzisiejszym przekroczył już 275 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Produkt ten trafił na półki sklepowe w USA 26 czerwca i od tamtej pory powiększa swoją rzeszę fanów. W chwili obecnej jest drugim pod względem popularności programem z gatunku MMOcRPG (massive multiplayer online role-playing game) w Ameryce.

Half-Life 2 pod koniec września czy w drugiej połowie listopada?

eLKaeR, 28 sierpnia 2003, 11:10

Blisko miesiąc temu w Internecie pojawiły się nieoficjalne informacje, dotyczące opóźnienia momentu premiery Half-Life 2. Jednakże twórcy gry bardzo szybko zdementowali te rewelacje i stwierdzili, że ich dzieło trafi do sklepów dokładnie 30 września 2003 roku. Taką ścieżką podążył również Greg Coomber, reprezentujący firmę developerską Valve Software na aktualnej edycji londyńskich targów ECTS (European Computer Trade Show).

Recenzja Jurassic Park: Operation Genesis

Łosiu, 28 sierpnia 2003, 10:56

„Nikt nie wierzył w sukces filmu, a jednak, dzięki reżyserowi Joe Johnsonowi i jego nowemu spojrzeniu na tę tematykę, Stany Zjednoczone ponownie zwariowały na punkcie dinozaurów. Do kasy wytwórni filmowej Spielberga zaczęły napływać kolosalne ilości pieniędzy. Temat znów się sprzedał, więc trzeba kuć żelazo, póki gorące. Oprócz pisania scenariusza do czwartej części Parku Jurajskiego (którego reżyserią ponownie zajmie się Johnson), ruszyły też prace nad grą komputerową. Grą zupełnie inną od tych, jakie do tej pory wydano w realiach parku Crichtona.” – Czy owa gra, zupełnie inna niż wszystkie poprzednie oparte na motywach Parku Jurajskiego okazała się tytułem godnym polecania każdemu fanowi kinowych przebojów? Na pytanie to odpowie wam dopiero opublikowana na naszym serwisie recenzja Jurassic Park: Operation Genesis. Zapraszam do lektury.

Savage: The Battle for Newerth posiada już status gold
Savage: The Battle for Newerth posiada już status gold

Phoenix, 28 sierpnia 2003, 09:22

Jak poinformowały firmy S2 Games oraz iGames Publishing prace nad grą Savage: The Battle for Newerth zostały ukończone. W najbliższym czasie tytuł trafi do tłoczni. Savage jest pierwszą grą na rynku komputerowej rozrywki, która łączy w sobie elementy strategii czasu rzeczywistego z grą akcji. Ostatnio zakończyły się beta testy produktu, premiera rynkowa produktu przewidziana jest na 9 września. Zapraszam serdecznie, do obejrzenia trailera gry, który ukazuje, jak wygląda skrzyżowanie RTSa z shooterem.

Warlords: Battlecry III w 2004 roku
Warlords: Battlecry III w 2004 roku

Łosiu, 28 sierpnia 2003, 08:25

Firma Enlight Software ogłosiła, iż stała się wyłącznym właścicielem praw do ogólnoświatowego wydania trzeciej części serii Warlords: Battlecry i tym samym zaanonsowała ten tytuł. Warlords: Battlecry to strategiczny cykl osadzony w klimatach fantasy z dużą ilością elementów typowych dla gier z gatunku cRPG. Naszą recenzję części drugiej kończyły takie oto słowa „- Nie ulega wątpliwości - gdyby ta gra pojawiła się kilka lat wcześniej stałaby się pozycją kultową. Oferuje olbrzymie możliwości, dzięki czemu sprawia, że nawet po 100h gry czymś nas zaskakuje i pozwala odkrywać się na nowo.” – i mam nadzieję, że tym razem, wysiłki panów ze studia Infinite Interactive, nagrodzone zostaną właśnie tym, że Warlords: Battlecry III stanie się tytułem kultowym.

Top 10 najlepiej sprzedających się gier na terenie USA

Phoenix, 28 sierpnia 2003, 08:19

Firma NPD Techworld przygotowała kolejne zestawienie najchętniej kupowanych tytułów gier w Ameryce Północnej. W dzisiejszej liście pierwszą lokatę zajął dodatek do WarCrafta 3 – The Frozen Throne. W zeszłym tygodniu pozycje tą posiadał tytuł: Microsoft Flight Simulator 2004: Century Of Flight – „walki” jednak trwają. Z listą pożegnała się gra Roller Coaster Tycoon 2, na której miejsce wskoczyła pozycja Madden NFL 2004 firmy Electronic Arts.