Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 sierpnia 2003

The Roots – ciekawie zapowiadający się projekt twórców Mimesis Online

ComCo, 2 sierpnia 2003, 12:43

Rodzimy zespół developerski Tannhauser Gate - autorzy jak na razie jedynej, polskiej produkcji MMORPG, tj. Mimesis Online - już od jakiegoś czasu pracują nad nowym dziełem. The Roots, bo o tej grze mowa, zapowiada się jako bardzo ciekawa mieszanka kilku różnorodnych gatunków. Ów projekt jest na tyle interesujący, że brytyjski oddział korporacji Cenega Publishing zapewnił sobie prawa do wydania pełnej wersji programu na całym świecie.

Kiedy pojawią się konsole stacjonarne następnej generacji? Czyżby wielkimi krokami zbliżała się kolejna obniżka ceny PS2?

eLKaeR, 2 sierpnia 2003, 12:16

Podczas dorocznego zgromadzenia akcjonariuszy korporacji Electronic Arts jej dyrektor zarządzający, czyli Larry Probst, podzielił się z przedstawicielami agencji Reuters przemyśleniami na temat następczyń platform PlayStation 2, Xbox i GameCube.

Hity lipca wg IGN.com

eLKaeR, 2 sierpnia 2003, 10:31

Ekipa autorska, pracująca dla internetowego serwisu o nazwie IGN.com, opublikowała swoją listę najlepszych gier wirtualnych, które zostały wypuszczone na rynek w ubiegłym miesiącu. Podczas przygotowywania zestawienia brano pod uwagę zarówno pozycje PeCetowe, jak i tytuły dedykowane konsolom Microsoft Xbox, Sony PlayStation 2 oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance.

Radykalna zmiana rynkowego wizerunku firmy Eidos Interactive

eLKaeR, 2 sierpnia 2003, 10:27

Słynna korporacja software’owa Eidos Interactive została założona dokładnie trzynaście lat temu i obecnie zatrudnia blisko pięciuset pracowników w strukturach wewnętrznych i korzysta z usług ponad czterystu ludzi z satelitarnych firm developerskich. Z rzeczoną marką wiąże się wiele znakomitych gier wirtualnych, a wśród nich m.in. popularne serie Tomb Raider, Commandos, Hitman, Thief oraz Legacy of Kain. Od wczoraj wspomniany koncern podąża zupełnie nowym kursem rynkowym.

Killzone „zaatakuje” posiadaczy PS2
Killzone „zaatakuje” posiadaczy PS2

ComCo, 2 sierpnia 2003, 10:21

Europejski oddział Sony Computer Entertainment ujawnił niedawno pierwsze szczegóły odnośnie swojej najnowszej produkcji, pt. Killzone. Całość będzie rozbudowaną strzelanką pierwszosoobową, w jakiej przeniesiemy się do niedalekiej przyszłości. W pełnej wersji gry poprowadzimy oddział czterech żołnierzy ISA, działających daleko za linią wroga.

Raporty finansowe korporacji wydawniczych

ComCo, 2 sierpnia 2003, 09:50

Gry video to jedna wielka branża, o czym wie już chyba każdy. W wielkim uproszczeniu: autorom zależy na tym, żeby ich najnowsze dzieła podobały się graczom, zaś korporacje wydawnicze skupiają się bardziej na zyskach ze sprzedaży. Poniżej znajdziecie krótkie omówienia raportów finansowych takich firm jak Atari (dawne Infogrames), Vivendi Universal Games i NCSoft.