Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 sierpnia 2003

Czwarta impreza z cyklu GOL Adventure zakończona
Czwarta impreza z cyklu GOL Adventure zakończona

Redakcja GRYOnline.pl, 20 sierpnia 2003, 14:28

Czwarta i ostatnia impreza z serii GOL Adventure 2003 już za nami. Ta impreza na pewno była inna niż wszystkie ale jednak nie mniej emocjonująca. Inna, ponieważ trwała dłużej, bo 3 dni i 2 noce, a przez ten czas wszyscy jej uczestnicy byli nieustannie razem na niewielkiej żaglówce..., oczywiście nie licząc nocnych wypadów w miasto :)

IndyCar Series – „ozłocono” wersję PC
IndyCar Series – „ozłocono” wersję PC

ComCo, 20 sierpnia 2003, 14:21

Już od maja, dzięki grze IndyCar Series, posiadacze konsol Sony PlayStation 2 oraz Microsoft Xbox mogą rywalizować w serii słynnych, amerykańskich wyścigach Indy Car. Tymczasem z siedziby firmy Codemasters napłynęły do nas wieści o ukończeniu prac nad PeCetową wersją omawianej „śmigałki”.

Dalsza współpraca JoWood i Encore

Syriusz, 20 sierpnia 2003, 13:59

Korporacja Encore poinformowała, że na terenie Stanów Zjednoczonych rozpoczęła się już sprzedaż następujących pozycji: AquaNox 2, Cold Zero: The Last Stand oraz Chaser. Kolejne gry, tj. Neighbors from Hell i Wildlife Park pojawią się odpowiednio: w przyszłym tygodniu oraz październiku. Wspomniana firma podpisała także kolejne porozumienie na publikację tytułów austriackiego studia JoWood.

Adellion wkrótce w Europie
Adellion wkrótce w Europie

Syriusz, 20 sierpnia 2003, 11:39

Alchemic Dream jest kanadyjska firmą specjalizującą się w zarządzaniu i lokalizacji gier typu Massively Multiplayer Online Role-Playing. W chwili obecnej zajmuje się m.in. takimi produkcjami jak: Project Entropia, A Tale in the Desert czy Neocron, dzięki czemu może pochwalić się największym „MMORPG-owym” katalogiem w Europie.

Vivendi na targach ECTS

Syriusz, 20 sierpnia 2003, 11:15

Największym atutem koncernu Vivendi Universal na targach ECTS będzie niewątpliwe gra Half-Life 2. Jednak w dniach 27-29 sierpnia bieżącego roku wspomniana firma zamierza również przedstawić kilka innych, na swój sposób ciekawych tytułów.

Zaktualizuj Neverwinter Nights do wersji v1.31

Phoenix, 20 sierpnia 2003, 11:01

Firma Bioware opublikowała nowe wersje patchy przeznaczonych dla: trójwymiarowej gry z gatunku RPG: „Neverwinter Nights” oraz dodatku do tego tytułu „Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide”.

Top 20 gier w UK (20/08/03)

ComCo, 20 sierpnia 2003, 10:35

Najnowsze zestawienie brytyjskich bestsellerów branży elektroniczno-rozrywkowej, otwiera EyeToy: Play, zrzucając tym samym dwie pozycje z serii Pokemon (Ruby oraz Sapphire) na drugie i trzecie miejsce. Ze względu na specyfikę rzeczonej listy, pojawiły się tutaj także dwa programy użytkowe: Norton Antivirus 2003 (8 miejsce) oraz Norton Internet Security 2003 (10 lokata).

Zaanonsowano WWII The Battle of Britain
Zaanonsowano WWII The Battle of Britain

Phoenix, 20 sierpnia 2003, 09:34

Firma iEntertainment Network poinformowała, iż podpisała porozumienie z koncernem Activision Value Publishing, na produkcję The History Channel® WWII: The Battle of Britain. Gra wydana będzie na terenie kontynentu północnoamerykańskiego w październiku bieżącego roku.

Beta-testy Unreal 2 Multi-Player free expansion

Łosiu, 20 sierpnia 2003, 09:20

Na początku lipca bieżącego roku Mark Rein z firmy Epic Games ujawnił, iż zespół Legend Entertainment pracuje nad specjalnym, darmowym dodatkiem do gry Unreal II, dzięki któremu zyska ona tryb multiplayer. Data wypuszczenia owego dodatku była i nadal jest zagadką, jednakże informacja na oficjalnej stronie poświęconej beta-testom gier wydawanych przez korporację Atari, pochodząca z 18 sierpnia sugeruje, iż chwila premiery jest już bliska. Otóż firma Atari zaprosiła wszystkich graczy do zgłaszania się do zamkniętych beta-testów „Unreal 2 Multi-Player free expansion”.

Koniec końca 3DO już bliski

Łosiu, 20 sierpnia 2003, 08:45

Serwis Yahoo donosi, iż wartość aktywów upadłej firmy 3DO sprzedanych na nadal trwającej aukcji osiągnęła już 4,6 miliona dolarów i jak twierdzi prawnik firmy jest to kwota dużo niższa niż można było się spodziewać. Według niego przyczyną takiego niekorzystnego dla 3DO stanu rzeczy jest dochodzenie U.S. Securities i Exchange Commission w wyniku którego trzy duże firmy branżowe, zainteresowane kupnem całego 3DO, zrezygnowały z tego pomysłu. Komisja dochodzeniowa interesowała się firmami: Acclaim Entertainment Inc, Activision Inc., THQ Inc. i Midway Games Inc. i to prawdopodobnie trzy z nich rozważały zakup 3DO.

Prace nad Dragon Ball Z Budokai 2 rozpoczęte
Prace nad Dragon Ball Z Budokai 2 rozpoczęte

Phoenix, 20 sierpnia 2003, 06:57

Jak informuje firma Atari rozpoczęto prace nad nową grą z serii Dragon Ball Z, która trafi do posiadaczy konsol PlayStation 2. W rzeczonym tytule będziemy mogli ujrzeć nigdzie jeszcze nieprzedstawiane fuzje postaci, nowy tryb single player, oraz przeciwników, którzy powstali właśnie dla potrzeb tej produkcji. Developingiem drugiej części Dragon Ball Z: Budokai zajmie się firma Dimps. Jak zapowiada wydawca prace nad tytułem ukończone zostaną w grudniu 2003 roku.