Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 kwietnia 2002, 15:35

autor: Fajek

GameSpot płatny!

GameSpot – największy portal internetowy na świecie, zajmujący się szeroko pojętą tematyką gier na komputery PC oraz konsole zmienia swoje oblicze. Już na początku maja zostanie otwarty GameSpot Complete – portal bez kompromisów i bez żadnych ograniczeń. Co to oznacza?

GameSpot – największy portal internetowy na świecie, zajmujący się szeroko pojętą tematyką gier na komputery PC oraz konsole zmienia swoje oblicze. Już na początku maja zostanie otwarty GameSpot Complete – portal bez kompromisów i bez żadnych ograniczeń. Co to oznacza?

GameSpot powstał około 6 lat temu i od tego czasu stał się jednym z najlepszych o ile nie najlepszym źródłem informacji nt. gier dla graczy z całego świata. W zamierzeniu portal ten miał być najbardziej aktualnym i wiarygodnym tego typu serwisem na świecie. Cel ten udało się zrealizować. Niestety przez ostatnie dwa lata GS musiał pójść na wiele kompromisów powodowanych względami ekonomicznymi, na czym najbardziej ucierpieli czytelnicy. Przykładem mogły być mnożące się wszędzie obiekty i akcje reklamowe, oraz obcięcie pasma dla serwerów FTP. Fakt ten wpłynął negatywnie na sam serwis.

Jak twierdzi współzałożyciel portalu GameSpot, Vince Broady – „Mamy technologię oraz wiedzę jak stworzyć najlepszy serwis tego typu na świecie – sęk w tym, że nie możemy go zaoferować za darmo milionom naszych czytelników.”

I dlatego, wraz z dniem 1 maja GameSpot Complete zaoferuje swoim czytelnikom:

  • całkowity dostęp do zasobów serwisu
  • nielimitowany, superszybki dział Download
  • nielimitowany dział video w trybie „streamingu”
  • brak reklam (brak banerów, okienek typu pop-up i pop-under, ect.)

GameSpot Complete zaoferuje również dostęp do wysokiej jakości forów dyskusyjnych. Koszt abonamentu za jeden miesiąc korzystania z serwisu został ustalony na 4.95$, natomiast w przypadku uiszczenia opłaty za cały rok z góry stawka ta będzie wynosiła 19.95$.

Nie oznacza to jednak, że GameSpot nie będzie miał nic do zaoferowania nie płacącym czytelnikom. Właśnie dla nich powstał GameSpot Basic, darmowy serwis oferujący najważniejsze informacje o grach, takie jak: zdjęcia, krótki opis, ceny, dostępność, recenzje użytkowników, czy oceny danego produktu wystawiane przez serwis. Jednak to nie wszystko. GameSpot Basic oferuje 7 dniowy darmowy dostęp do materiałów publikowanych przez serwis. Po tym okresie dany materiał będzie dostępny jedynie w obrębie serwisu GameSpot Complete. Jedyną usługą dostępną jedynie przez GameSpot Complete będą animacje oraz filmy udostępniane w trybie „streamingu”.

Jak widać, branża internetowa zmierza w konkretnym kierunku, co wydaje się być nieuniknione biorąc pod uwagę jej specyfikę. Jakkolwiek nie starać się tego ubrać w słowa, oznacza to jedno: zawartość serwisu GameSpot, która do tej pory była bezpłatna stała się płatna.