Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2011, 12:50

autor: Sarge

Forza Motorsport 4 zaoferuje 500 aut do wyboru?

Miłośnicy gier wyścigowych jesienią tego roku dostaną czwartą część popularnej serii Forza Motorsport. Światło dzienne ujrzało właśnie kilka nieoficjalnych informacji na temat zawartości gry.

Miłośnicy gier wyścigowych jesienią tego roku dostaną czwartą część popularnej serii Forza Motorsport. Światło dzienne ujrzało właśnie kilka nieoficjalnych informacji na temat zawartości gry.

Ciekawych wieści o Forza Motorsport 4 dostarczyła nam tajemnicza ankieta, jaką redaktorzy serwisu Kotaku otrzymali z anonimowego źródła. Na razie należy je zatem traktować w kategoriach niepewnych spekulacji, przynajmniej dopóki koncern Microsoft nie potwierdzi ich autentyczności.

Forza Motorsport 4 zaoferuje 500 aut do wyboru? - ilustracja #1

W sondzie czytamy między innymi o nowym trybie kariery oferującym większą różnorodność wyzwań i wyścigów. Bardziej istotna wydaje się być jednak nowina o zawarciu w grze 500 samochodów od 80 różnych producentów. W tym miejscu należy przypomnieć, że w poprzedniej odsłonie cyklu mieliśmy do czynienia z ponad 400 autami.

Dla fanów realizmu rzekomo przygotowywany jest jeszcze bardziej wymagający model jazdy bez jakichkolwiek asyst, podczas gdy początkujący gracze będą mogli wybrać sterowanie Kinectem. Zabawa bez kontrolera miałaby się odbywać podobnie jak w zręcznościowym Kinect Joy Ride. Wyciągając obie ręce przed siebie zajmowalibyśmy się tylko skręcaniem, imitując odpowiednimi ruchami manewrowanie niewidzialną kierownicą.

Kinect byłby używany również do poruszania się po wirtualnym pomieszczeniu i oglądania znajdujących się w nim samochodów (pokazywano nam to podczas ubiegłorocznych targów E3). W tle mielibyśmy słyszeć komentarz Jeremy’ego Clarksona znanego z programu Top Gear, który omawiałby najważniejsze cechy danego auta.

Forza Motorsport 4 zaoferuje 500 aut do wyboru? - ilustracja #2

Notka mówi też o „najlepiej wyglądającej grze roku z oprawą graficzną dziesięć razy dokładniejszą niż w poprzedniej części, wliczając w to nowy system oświetlenia i wykorzystanie shaderów”. W rzeczywistości tak duży skok jakościowy względem „trójki” wydaje się jednak mało prawdopodobny (choć jak pokazała prezentacja technologii Mega Meshes, niczego nie można z całą pewnością wykluczyć)

Z ankiety wynika, że studio Turn 10 może się również zastanawiać nad zawarciem w swoim dziele otwartego świata na modłę Test Drive Unlimited 2, gdzie sami dojeżdżalibyśmy na wyścigi. Trudno jednak oczekiwać, by na kilka miesięcy przed premierą pełnej wersji wprowadzane były do niej tak istotne zmiany – być może chodzi w tym przypadku o ewentualne plany dotyczące piątej części Forzy Motorsport.