Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2006, 08:01

Forces of Corruption pierwszym dodatkiem do Star Wars: Empire at War

Star Wars: Empire at War była jedną z najlepiej sprzedających się gier na PC w pierwszym kwartale bieżącego roku. Nic dziwnego, że koncern LucasArts zdecydował się kontynuować opowieść o galaktycznym konflikcie pomiędzy jasną i ciemną stroną Mocy. Pierwszy dodatek do wspomnianego wyżej programu, nosi nazwę Forces of Corruption i zostanie wyprodukowany przez studio Petroglyph.

Star Wars: Empire at War była jedną z najlepiej sprzedających się gier na PC w pierwszym kwartale bieżącego roku. Nic dziwnego, że koncern LucasArts zdecydował się kontynuować opowieść o galaktycznym konflikcie pomiędzy jasną i ciemną stroną Mocy. Pierwszy dodatek do wspomnianego wyżej programu, nosi nazwę Forces of Corruption i podobnie jak w przypadku pierwowzoru, również zostanie wyprodukowany przez studio Petroglyph.

Forces of Corruption pierwszym dodatkiem do Star Wars: Empire at War - ilustracja #1
Star Wars: Empire at War

Akcja debiutanckiego rozszerzenia rozpoczyna się tuż po wydarzeniach, jakie miały miejsce w Star Wars: Empire at War. Pierwsza Gwiazda Śmierci – ogromna stacja kosmiczna siejąca terror w galaktyce – została zniszczona przez siły Rebelii. Powstałe w ten sposób zamieszanie postanawia wykorzystać niejaki Tyber Zann, który zamierza stać się największym przestępcą w galaktyce od czasów Jabby Hutta.

Tyber Zann skorzysta z wszelkich środków do rozszerzenia wpływów swojej podziemnej organizacji. Znana z pierwowzoru kradzież funduszy przez Rebeliantów to zaledwie jeden ze sposobów nowych sił na sabotowanie działań pozostałych frakcji. Podziemie potrafi również szpiegować oraz ograniczać produkcję jednostek swoich przeciwników. Kontrolując akcję nową frakcją, pozwolisz przestępcom odnosić spektakularne sukcesy, walcząc zarówno z Rebelią, jak i z Imperium. Zaspokoisz również głód Zanna, któremu marzy się najpotężniejszy statek w całej galaktyce, super-niszczyciel Eclipse.

Forces of Corruption pierwszym dodatkiem do Star Wars: Empire at War - ilustracja #2
Star Wars: Empire at War

W rozszerzeniu pojawiły się nowe opcje w walce lądowej. Gracz może dokonać rozbudowy swojej bazy, jak również korzystać z partyzantki w atakach na pozycje wroga. Wszystkie strony konfliktu otrzymały nowe jednostki, m.in. myśliwce B-Wing oraz TIE Interceptor. Darth Vader wydaje rozkazy z ogromnego niszczyciela Executor, natomiast nowa, ulepszona Gwiazda Śmierci jest w stanie likwidować jednym strzałem największe maszyny wroga.

Niestety, nie wiemy na razie, kiedy wspomniany dodatek zadebiutuje na rynku. O rozwoju sytuacji będziemy Was informować na bieżąco.