Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2006, 08:31

autor: Karolina "Krooliq" Talaga

The Adventure Company na targach E3 (09/05/06)

Tragi E3 rozpoczynają się już jutro, tymczasem grono wystawców wciąż się powiększa – firma The Adventure Company opublikowała właśnie listę tytułów, jakie zamierza zaprezentować podczas tegorocznej imprezy.

Tragi E3 rozpoczynają się już jutro, tymczasem grono wystawców wciąż się powiększa – firma The Adventure Company opublikowała właśnie listę tytułów, jakie zamierza zaprezentować podczas tegorocznej imprezy. Oczywiście, wszystkie produkcje reprezentują gatunek gier przygodowych, a oto ich pełny spis oraz krótkie opisy:

  • Safecracker - fabuła gry prezentuje się następująco: pewnemu miliarderowi zeszło się z tego łez padołu, a jego bogata i pazerna rodzinka, zatrudni Cię, drogi graczu, jako wybitnego znawcę sejfów i sposobów ich otwierania, do odszukania ostatniej woli ich krewnego. Problem w tym, iż zmarły miliarder, Duncan Walter Adams, był dość ekscentryczny, co przejawiało się m.in. w manii kolekcjonowania sejfów. W posiadłości Duncana znajduje się dokładnie 35 sejfów, a w jednym z nich ukryty jest jego testament. Stawka jest wysoka, musisz więc wykorzystać całe swoje doświadczenie, inteligencję, umiejętność dedukcji oraz rozwiązywania zagadek, aby podołać postawionemu przed Tobą zadaniu.
  • The Sacred Rings (znana wcześniej pod nazwą Aura 2) - sequel dobrze przyjętej gry przygodowej Aura: Fate of the Ages. Od czasów starożytnych, członkowie klanu Strażników stoją na straży kolekcji świętych pierścieni, które w połączeniu z kilkoma ukrytymi artefaktami, dają swojemu posiadaczowi nieskończoną moc oraz nieśmiertelność. Gdy inny klan, na którego czele stoi Durad, ujawnia swoje zamiary zdobycia tej mocy i wykorzystania jej w złych celach, Strażnicy wysyłają swojego najlepszego ucznia, Umanga, na poszukiwanie artefaktów. Artefakty wraz z pierścieniami mają być następnie dostarczone Grifitowi, Staremu Mistrzowi. Podczas swojej podróży Umang natrafia na portal, który przenosi go do świata nieznanego nawet Strażnikom.
  • Agatha Christie: Murder on the Orient Express - jak można domyśleć się z tytułu, fabuła gry zostanie oparta na wydarzeniach przedstawionych w książce wydanej w Polsce pod tytułem Morderstwo w Orient Expressie.
  • Secret Files: Tunguska - fabuła gry nieodłącznie wiąże się z tzw. katastrofą na terenie Tunguski, tajemniczą eksplozją, która miała miejsce w 1908 roku. Wybuch o mocy kilkunastu megaton (ok. tysiąc razy silniejszy od tego, jaki spowodowała bomba zrzucona na Hiroszimę) zniszczył ok. 6 tysięcy kilometrów kwadratowych lasu na Syberii i był słyszalny w promieniu tysiąca kilometrów od epicentrum, zaś w całej Europie przez trzy noce z rzędu było tak widno, że ludzie mogli czytać w nocy gazetę bez korzystania z jakiegokolwiek źródła światła. Wydarzenie to do dzisiaj nie zostało całkowicie wyjaśnione.
  • EVIDENCE: The Last Ritual – przygodówka utrzymana w iście horrorowym klimacie, w której naszym zadaniem jest wytropienie i ujęcie niezwykle niebezpiecznego, seryjnego mordercy.
  • Dead Reefs – fabuła gry toczyć się będzie w XVIII wieku, a my wcielając się w rolę Amadeo Finvinero, na zlecenie króla, udamy się na tytułową wyspę, aby odkryć i zbadać źródło zła nękającego Dead Reefs.