Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 czerwca 2009, 12:21

autor: Maciej Śliwiński

E-Sport: Podsumowanie Tygodnia (25-31 maja)

Przed Wami kolejne podsumowanie tygodnia na esportowej scenie, a w nim głównie kilka ciekawych transferów, zarówno polskich, jak i zagranicznych zespołów.

Przed Wami kolejne podsumowanie tygodnia na esportowej scenie, a w nim głównie kilka ciekawych transferów, zarówno polskich, jak i zagranicznych zespołów.

Podczas ubiegłego tygodnia, jedną z najważniejszych informacji dla nas, było przyjęcie Bogdana "bodzo" Mazura w szeregi niemieckiej organizacji SK Gaming. Polski zawodnik Quake Live, mający 23 lata został zwerbowany z BenQ DELTAeSPORTS.COM. Mazur ma na swoim koncie dużo spektakularnych osiągnięć w najnowszej grze od id Software: pierwsze miejsce w LowLandLions Quake Live Duel Cup i Bernard Octoberfest 2008 Quake Live 1v1, srebro w Euro OpenCup Quake Live 1v1 oraz złoto w Elite Quake Live Tournament. Jest to bardzo utalentowany gracz, który w barwach SK Gaming z pewnością się nie zmarnuje. Polak w dywizji Quake Live będzie występował razem z Amerykaninem Shanem "rapha" Hendrixsonem.

E-Sport: Podsumowanie Tygodnia (25-31 maja) - ilustracja #1

Kolejną ważną informacją jest przeprowadzenie zmian w dywizji Counter-Strike 1.6 przez zarząd zespołu BenQ DELTAeSPORTS.COM. Krążące od kilku dni plotki, wreszcie potwierdziła sama „góra” organizacji. Z drużyną pożegnali się Filip "jOOLZ" Ruszała i Piotr "pepi" Siara. Ten pierwszy po prostu stracił motywację do dalszej gry, a z drugim reszta klanu nie umiała się dogadać. Zastąpili ich Sebastian "bs7" Furmani (do niedawna reprezentant polskiego D-Link PGS) i Marcin "rOM" Kopystyński. Pierwszym sprawdzianem odświeżonego składu będzie East Games United 2009.

Tymczasem za Oceanem Atlantyckim, w amerykańskim zespole compLexity byliśmy świadkami pozyskania zupełnie nowej dywizji popularnego "kantera". Równe dwa dni klan ten nie posiadał swoich reprezentantów w Counter-Strike 1.6. Po tym okresie, menadżer drużyny, Jason Lake, ogłosił nową piątkę. Padło na zawodników amerykańskiego pochodzenia - x3o: dRew, NineSpot, Savi0r, hero, dBoorN. Prawdopodobnie ekipa ta zawita na DreamHack Summer 2009.

E-Sport: Podsumowanie Tygodnia (25-31 maja) - ilustracja #2


Kolejne zawirowania ze sponsorami przeżywa wspomniana już organizacja SK Gaming. Wszystko poprzez krótki film prezentujący całą organizację, który wyciekł do internetu. Czujni redaktorzy szwedzkiego serwisu Rakaka, wypatrzyli, iż pod koniec materiału wideo brakuje loga firmy Adidas. Spekulowano o tym, dlaczego tak się stało i dlaczego "trzy paski" wycofały się ze wspierania niemieckiego zespołu. Na szczęście z oficjalnym stanowiskiem wyszedł Alexander '"TheSlasH" Mueller (menadżer drużyny), który stwierdza, że opublikowane wideo nie miało ujrzeć światła dziennego. Dodatkowo tłumaczy, iż nie każdy sponsor musi być bezpośrednio związany ze wszystkimi kampaniami SK Gaming.

Roszady w składzie dotknęły także kolejną polską organizację, jaką jest Betsson Voodoo Gaming. Popularnie "laleczki" uważane za najlepszą ekipę gry Warcraft III, pozyskały właśnie dwóch nowych zawodników. Do sześcioosobowej dywizji dołączył Show (były reprezentant Senatus PopulusQue Romanus) i powracający do gry GraVe. Jak ci gracze będą wypadać na tle takich utalentowanych, znanych, a zarazem doświadczonych, jak Przemek "Paladyna" Wadoń i Tomasz "TeRRoRa" Pilipiuk? Tego dowiemy się już niebawem, po debiutach w nowej organizacji.