Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2009, 10:30

autor: Maciej Śliwiński

E-sport: podsumowanie tygodnia (16 lutego - 22 lutego)

Meet Your Makers wraca na scenę Warcrafta 3. To najważniejsza informacja ubiegłego tygodnia, która ucieszyła tysiące fanów tej drużyny na całym świecie. Przypomnijmy, że blisko miesiąc temu jedna z najlepszych drużyn na świecie ogłosiła rozwiązanie dywizji tej gry z powodów wysokich kosztów utrzymania zespołu.

Meet Your Makers wraca na scenę Warcrafta 3. To najważniejsza informacja ubiegłego tygodnia, która ucieszyła tysiące fanów tej drużyny na całym świecie. Przypomnijmy, że blisko miesiąc temu jedna z najlepszych drużyn na świecie ogłosiła rozwiązanie dywizji tej gry z powodów wysokich kosztów utrzymania zespołu.

Sytuacja zmieniła się w ubiegłym tygodniu. Wszystkie drużyny Meet Your Makers zostały przejęte przez nową spółkę – Frontspawn, która na zasadach franszyzy będzie kierowała i zarządzała graczami MYM. Pierwszą decyzją podjętą przez nowych menadżerów było przywrócenie składu Warcraft 3 z największą gwiazdą tego zespołu - Manuelem "Grubby" Schenkhuizenem na czele. Pozostałych dwóch zawodników to jednak nowe twarze w zespole MYM. Drużyna zrezygnowała z inwestowania w drogich koreańskich graczy i na ich miejsce ściągnęła obiecującego rosyjskiego zawodnika Dmitry’a 'Happy' Kostina oraz Duńczyka René 'Ciara' Kraga. Stworzony w ten sposób zespół rozpoczął rozgrywki w piętnastym sezonie WC3L.

E-sport: podsumowanie tygodnia (16 lutego - 22 lutego) - ilustracja #1

Scena WC3 długo spekulowała o dodatkowych wzmocnieniach tego zespołu. Mówiło się między innymi o dwóch świetnych zawodnikach – francuzie Yoan ‘ToD’ Merlo oraz Ukraińcu Hocie. Wszelkie spekulacje uciął jednak sam Grubby: „Mniej więcej znam obecne wymagania ToDa i HoTa względem swojej potencjalnej drużyny i przy obecnym budżecie dla nowego składu nie możemy pozwolić sobie na ich zatrudnienie .”

Sezon WC3L zaingerowało spotkanie dwóch niemieckich drużyn, nGize oraz Raport Gaming. Lepsza okazała się ekipa nGize, która po przebudowie składu i zatrudnieniu gwiazdy ostatnich miesięcy, Hiszpana Lucifrona, wyrasta na jednego z faworytów tych rozgrywek. Liga WC3L to najbardziej prestiżowe rozgrywki drużynowe na scenie Warcrafta 3. Obecny sezon pierwszy raz toczy się według nowych reguł, gdzie zamiast czterech graczy w spotkaniu bierze udział maksymalnie trzech. Zmiany te były podyktowane kryzysem finansowym.

E-sport: podsumowanie tygodnia (16 lutego - 22 lutego) - ilustracja #2

Świetne wieści dotarły do nas z Niemiec. Po długim okresie wyczekiwania i niepewności mamy już potwierdzenie tego, że w tym roku odbędzie się kolejny sezon European Nations Championship – Mistrzostw Europy reprezentacji narodowych. Rozgrywki rozpoczną się już w marcu, a finały tradycyjnie zostaną rozegrane podczas dużego turnieju typu LAN w wakacje. Do tej pory decyduje mecze miały miejsce w Lipsku podczas Games Convention. W związku z odwołaniem tej imprezy, spekuluje się, że najlepsze reprezentacje będą walczyć o medale podczas GamesCon w Kolonii. Polska reprezentacja w ubiegłych latach pokazywała się w tym turnieju z bardzo dobrej strony. W ubiegłym roku złoty medal zdobyli wirtualnie piłkarze FIFA 08, którzy w finałowym meczu pokonali reprezentantów gospodarzy, przełamując hegemonię Niemców, zdobywających tytuł Mistrzów Europy FIFA 4 lata z rzędu. Dwa lata temu po złoto sięgnęła nasza narodowa drużyna Counter Strike, również pokonując Niemców w finale.

Najważniejszym wydarzeniem ubiegłego tygodnia w Polsce były jednak kolejne finały FIFA Interactive World Cup, rozegrane w warszawskiej Arenie Ursynów. W turnieju, którego stawką był wyjazd na światowe finały do Barcelony, wzięło udział blisko 512 fanów piłki nożnej. Zwycięstwo odniósł jeden z faworytów, Marcin 'Van Shooter' Raptus, w finale pokonując reprezentanta D-Link PGS, Cezarego ‘Kartka’ Gontarka, 1-0. Podczas FIWC został również rozegrany mecz Legii Warszawa z Lechem Poznań w FIFĘ 09. Lepsza okazała się drużyna legionistów, pokonując Lechitów aż 7-1. Po spotkaniu gracze z Wielkopolski zapowiadali rewanż na zielonej murawie w trakcie rundy wiosennej Ekstraklasy.

Na koniec mamy niespodziankę dla wszystkich fanów Counter Strike 1.6. Serwis D-Link PGS przy wsparciu naszej firmy organizuje turnieju 2v2 w tę grę dla par. Obecnie trwają zapisy, a rozgrywki rozpoczną się 1 marca. Walka toczyć się będzie o nagrody ufundowane przez firmę Razer – myszki oraz podkładki, oraz konta Premium GOL i nasze firmowe koszulki. Więcej szczegółów znajdziecie pod tym adresem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.