Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2020, 09:19

Dystrybucja cyfrowa w lutym - CS:GO z 24 mln graczy

Firma SuperData udostępniła raport z wynikami dystrybucji cyfrowej za luty tego roku. Counter-Strike: Global Offensive ustanowiło nowy rekord miesięcznej aktywności, a The Sims 4 po raz pierwszy w historii cieszyło się większą popularnością na PlayStation 4 niż na PC.

Dystrybucja cyfrowa w lutym - CS:GO z 24 mln graczy - ilustracja #1
Counter-Strike: Global Offensive przeżywa obecnie swój złoty okres.

Grupa analityczna SuperData opublikowała sprawozdanie podsumowujące wyniki dystrybucji cyfrowej na światowym rynku gier za luty tego roku. Ta kategoria, obejmująca nie tylko sprzedaż samych produkcji, ale również mikropłatności oraz abonamenty, przyniosła 9,2 mld dolarów, czyli o 4% więcej niż w drugim miesiącu 2019 r.

Za wzrost odpowiadały gry mobilne – uzyskane z nich przychody wzrosły o 16%. Natomiast 22-procentowy spadek zaliczyły konsole, a 6-procentowy PC, co wynikało z faktu, że w tym roku w lutym zabrakło dużych premier na te platformy, podczas gdy w analogicznym miesiącu 2019 r. na rynek trafiły Anthem oraz Apex Legends.

W lutym w Europie i Stanach Zjednoczonych nie zauważono jeszcze zmian spowodowanych zagrożeniem koronawirusem. Natomiast były one widoczne w Japonii, gdzie produkcje takie jak Monster Strike czy Dragon Ball Z: Dokkan Battle zanotowały trzykrotny wzrost przychodów w porównaniu ze styczniem.

Najlepszy okres w swojej historii przeżywa Counter-Strike: Global Offensive. W lutym w tytuł ten zagrało 24 mln osób, co jest najlepszym wynikiem w historii tej produkcji. Warto przypomnieć, że gra niedawno ustanowiła również nowy rekord aktywności, przekraczając próg miliona graczy bawiących się jednocześnie. Analitycy nie są jednak pewni, czy tę dobrą passę da się utrzymać z powodu rosnącej popularności Call of Duty: Warzone oraz nadchodzącej premiery Valorant.

W lutym The Sims 4 było jedną z gier dostępnych za darmo w ramach PlayStation Plus. Dzięki temu w minionym miesiącu w tytuł ten na PS4 zagrało 2,5 mln osób. Dla porównania na PC było to 2,2 mln. Po raz pierwszy wersja pecetowa nie była liderem w tej kategorii.

Firma SuperData tradycyjnie udostępniła również zestawienia gier, które w lutym wygenerowały największy przychód w dystrybucji cyfrowej.

Najlepiej zarabiające gry w lutym:

Gry pecetowe

#

Gra:

1.

League of Legends

2.

Dungeon Fighter Online

3.

Crossfire

4.

Fantasy Westward Journey Online II

5.

Counter-Strike: Global Offensive

6.

World of Tanks

7.

World of Warcraft

8.

Roblox

9.

Fortnite

10.

Dota 2

Gry konsolowe

#

Gra:

1.

FIFA 20

2.

Call of Duty: Modern Warfare

3.

Grand Theft Auto V

4.

NBA 2K20

5.

Fortnite

6.

Madden NFL 20

7.

Dragon Ball Z: Kakarot

8.

Apex Legends

9.

Super Smash Bros. Ultimate

10.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege

Gry mobilne

#

Gra:

1.

Honour of Kings/Arena of Valor

2.

Candy Crush Saga

3.

Gardenscapes: New Acres

4.

Last Shelter: Survival

5.

Clash of Clans

6.

Pokemon GO

7.

Monster Strike

8.

Coin Master

9.

Homescapes

10.

Fate/Grand Order

  1. SuperData – strona oficjalna