Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Fate/Grand Order (AND)
OkładkaFate/Grand Order (AND)

Fate/Grand Order

FGO

Darmowa gra z gatunku jRPG utrzymana w klimatach łączących w sobie elementy science fiction i fantasy. Gracz wciela się w niej w członka ekspedycji, której celem jest uratowanie ludzkości przed wyginięciem. Za produkcję odpowiada studio Aniplex.

RPG | zagraj za darmo | 2D | podróże w czasie | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fate/Grand Order Premiera

24cze2017

AND

25cze2017

iOS

Gry podobne do Fate/Grand Order

Final Fantasy VII

Azur Lane

Tales of Crestoria

Fate/Grand Order to wydany na urządzenia mobilne jRPG od studia Aniplex. Produkcja utrzymana jest w klimatach łączących ze sobą motywy science fiction i fantasy. Zadaniem gracz jest ocalenie ludzkości przed wymarciem.

Fabuła

Świat gry Fate/Grand Order zamieszkują dwie grupy – ludzie oraz magowie. Pierwsza z nich dysponuje ogromną wiedzą technologiczną, a druga posiada zdolności, których nauka nie jest w stanie wytłumaczyć. Dzięki wspólnej pracy obu frakcji, udało się przewidzieć przyszłość ludzkości na najbliższe sto lat.

Sytuacja zmienia się w 2017 roku, kiedy to cała przewidziana przyszłość zniknęła, a koniec świata został przepowiedziany na 2019 rok. Powołana w celu ochrony ludzkości organizacja o nazwie Caldea ustaliła, że prawdopodobna przyczyna tego stanu rzeczy znajduje się w 2004 roku w wiosce Fukuoka, która pojawiła się kompletnie znikąd.

Caldea decyduje się na wydanie rozkazu, wedle którego kierowana przez gracza postać ma zbadać sytuację i ocalić ludzkość przed zagładą.

Mechanika

Główną rolę w Fate/Grand Order odgrywa walka. Gracz określany mianem „Mistrza” może walczyć na różnorodnych arenach, a zmagania toczą się w trybie turowym. Każda potyczka zwiększa doświadczenie postaci, co przedkłada się na możliwość odblokowania nowych zdolności. Oprócz kampanii głównej możliwe jest także rozegranie czterech innych typów zadań – w tym sezonowych wydarzeń.

Oprócz głównej postaci gracz ma do dyspozycji „Służących”. Są to duchy, które mistrz przywołuje na pole walki. W jego drużynie może znajdować się sześć takich istot – po trzy w głównej grupie i na ławce rezerwowych. Każdy z nich ma przypisaną konkretną klasę postaci oraz zdolności. Do wyboru oddany został szereg potencjalnych towarzyszy. Większość z nich należy zakupić za wirtualną walutę, tzw. Saint Quartz.

W grze nie zabrakło także opcji craftingu. Z pokonanych przeciwników zbierać można przedmioty, które następnie wykorzystuje się do stworzenia nowego uzbrojenia.

Kwestie techniczne

Fate/Grand Order posiada dwuwymiarową oprawę graficzną utrzymaną w mangowej stylistyce, której efektowność budowana jest przez rozmaite efekty świetlne.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Fate/Grand Order: 12+

AND
iOS