Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2009, 11:45

Dwie nowe gry od Lionhead Studios?

Wielu twórców gier komputerowych oddałoby niejedną garść srebrników, by tylko dowiedzieć się, co siedzi w głowie Petera Molyneux. Być może będziemy im w stanie pomóc.

UAKTUALNIENIE: Przedstawiciel studia Lionhead położył kres wszystkim domysłom jednym krótkim zdaniem: Survivor i Justice to stare koncepty studia i nie znajdują się w fazie produkcji. Szkoda. Czekamy zatem na marcową Games Developer Conference i wystąpienie Petera Molyneux.

ORYGINALNA WIADOMOŚĆ: Wielu twórców gier komputerowych oddałoby niejedną garść srebrników, by tylko dowiedzieć się, co siedzi w głowie Petera Molyneux. Być może będziemy im w stanie pomóc.

Pod koniec 2008 roku wyszło na jaw, że Peter M. pracuje nad dwoma nowymi projektami. Jednym miała być kontynuacja znanej marki (Syndicate! - zakrzyknęli gracze), a drugi czymś zupełnie świeżym. Na stronie firmy Leading Light Design pojawiły się właśnie nowe koncept-arty do dwóch tytułów, przy których widnieje nazwa Lionhead. Zbieg okoliczności? Chociaż nie ma gwarancji, że pieczę nad tymi projektami objął Peter Molyneux, to z pewnością można się im przyjrzeć bliżej.

Pierwsza gra, nazwana Survivors (zapewne roboczo), bierze na tapetę motyw totalnej destrukcji naszej pięknej planety przez okrutne siły natury. A przynajmniej tak można wywnioskować z obrazków. Pamiętacie zawieszony projekt Survivor? Najwyraźniej możemy oczekiwać czegoś w podobnym stylu, co powinno wywołać uczucie ulgi u wszystkich zawiedzonych skasowaniem tamtej gry. Wszystkie artworki dostępne są na tej stronie.

Drugi tytuł to Justice i bardziej przypomina coś w stylu trzecioosobowej gry akcji. Bliżej nieokreślona przyszłość, wielkie miasto, policja, strzelaniny… Niejeden z was dopasuje zapewne te grafiki do klimatu znanego z Syndicate. Czy słusznie? Jeśli wierzyć wcześniejszym zapowiedziom, że nowe gry Lionhead Studios zostaną ujawnione na początku 2009 roku, przekonamy się o tym już niedługo.

Dwie nowe gry od Lionhead Studios? - ilustracja #1

Dwie nowe gry od Lionhead Studios? - ilustracja #2

Survivors

 

Dwie nowe gry od Lionhead Studios? - ilustracja #3

Dwie nowe gry od Lionhead Studios? - ilustracja #4

Justice

 

gry