Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2009, 14:05

autor: Łosiu

Draculi na Wii jednak nie będzie

Studio Renegade Kid (Dementium: The Ward, Moon) ogłosiło anulowanie projektu Son of the Dragon, „gotyckiej gry fantasy” z Draculą w roli głównej.

Studio Renegade Kid (Dementium: The Ward, Moon) ogłosiło anulowanie projektu Son of the Dragon, „gotyckiej gry fantasy” z Draculą w roli głównej.

Tytuł pierwotnie miał zostać wydany przez firmę Gamecock Media Group, nabytą w październiku 2008 roku przez SouthPeak Interactive. Wprawdzie SP zajęło się kilkoma pozycjami z portfolio Gamecock (Legendary, Mushroom Men, Velvet Assassin), jednak Son of the Dragon poszło na dzień dzisiejszy w odstawkę. „Niechętnie informujemy, że produkcja gry została wstrzymana. [...] Marka wciąż należy do Renegade Kid, jeśli więc w przyszłości zaistnieje szansa na przywrócenie Son of the Dragon do życia, będziecie pierwszymi, którzy się o tym dowiedzą” , głosi informacja na oficjalnej stronie producenta.

Draculi na Wii jednak nie będzie - ilustracja #1

Son of the Dragon zapowiedziano jeszcze w sierpniu 2008 roku, jednak do tej pory nie wiadomo, na jaką konkretnie platformę gra miała się w ogóle ukazać (najprawdopodobniej Nintendo Wii, chociaż przenośne DS również wchodziło w rachubę). Mało tego, sam tytuł został podany dopiero w tym „ostatecznym ogłoszeniu”.

Oprócz informacji o anulowaniu SotD, studio dało na osłodę znać, że spodziewać możemy się innej pozycji: „Renegade Kid ciężko pracuje nad nową, tajemniczą grą, którą ogłosimy w tym roku. Cała ekipa jest nią niezwykle podekscytowana i już nie możemy się doczekać podania dalszych informacji” – i my również.