Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 czerwca 2007, 09:19

autor: Major Doktor Upiorna

Disney zapowiada zwiększenie nakładów finansowych na produkcję gier

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że firma Disney Studios ogłosiła podpisanie porozumienia z przedsiębiorstwem POW! Entertainment, należącym do Stana Lee. Współpraca zapewni pracownikom z disney’owskiej stajni pierwszeństwo w wykorzystywaniu jego pomysłów. W związku z tym nikogo nie powinna dziwić informacja, że Disney zapowiedział zwiększenie nakładów finansowych na produkcję gier.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że firma Disney Studios ogłosiła podpisanie porozumienia z przedsiębiorstwem POW! Entertainment, które należy do Stana Lee. Owa współpraca ma zapewnić pracownikom z disney’owskiej stajni pierwszeństwo w wykorzystywaniu pomysłów znanego twórcy komiksowych bohaterów. W związku z tym nikogo nie powinna dziwić informacja, że Tom Staggs, przedstawiciel pierwszej z wymienionych firm, zapowiedział zwiększenie nakładów finansowych na produkcję gier.

Disney w ubiegłym roku we wskazanym sektorze zainwestował 100 mln USD, natomiast na koniec grudnia br. suma ta ma wynieść 130 mln USD. Ponadto planuje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat firma zwiększy wydawaną kwotę do 350 mln rocznie. Pracownicy Disney’a są nastawieni przede wszystkim na przygotowywanie tytułów dedykowanych zarówno nowym konsolom stacjonarnym, jak i handheldom.

Zdaniem Toma Staggsa rynek elektronicznej rozrywki rozwija się niezwykle dynamicznie i stawia przed producentami ogromne wyzwanie, dając jednocześnie wielką szansę. W roku ubiegłym był on wart 20,2 mld USD, natomiast w przyszłym powinien osiągnąć pułap 21,3 mld USD.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.