Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 czerwca 2007, 14:18

autor: Metatron

Co wyniknie ze współpracy Stana Lee z Disney Studios?

Firma Disney Studios ogłosiła, że nawiązała porozumienie ze słynnym twórcą komiksowym, Stanem Lee i należącym do niego przedsiębiorstwem, POW! Entertainment. Na mocy umowy Disney będzie miał prawo jako pierwszy skorzystać ze stworzonych przez Lee postaci oraz opowieści i w oparciu o nie kręcić filmy, wydawać książki, a także, co najbardziej zainteresuje czytelników naszego serwisu, gry wideo.

Firma Disney Studios ogłosiła, że nawiązała porozumienie ze słynnym twórcą komiksowym, Stanem Lee i należącym do niego przedsiębiorstwem POW! Entertainment. Na mocy umowy Disney będzie miał prawo jako pierwszy skorzystać ze stworzonych przez Lee postaci oraz opowieści i w oparciu o nie kręcić filmy, wydawać książki, a także, co najbardziej zainteresuje czytelników naszego serwisu, gry wideo.

Co wyniknie ze współpracy Stana Lee z Disney Studios? - ilustracja #1

Stan Lee ma obecnie 84 lata, a na koncie całkiem sporo niezapomnianych serii komiksów, z których wspomnieć wypada choćby takie jak Spider-Man, X-Men czy Incredible Hulk. Twórca nie kryje entuzjazmu: „Mam miliony pomysłów i całe szafy zawalone projektami filmów, programów telewizyjnych i wielu innych rzeczy”. Zapytany o to, czy nie martwi się prorodzinnym, pozbawionym przemocy podejściem Disneya do swoich produkcji, odparł: ”Jest wielka różnica pomiędzy akcją a przemocą. Nigdy nie byłem fanem przemocy, ale kocham akcję, tak samo jak Disney ”.

Trudno przewidzieć, co wyniknie ze wspomnianej umowy. Znając jednak kreatywność Stana Lee, możemy mieć pewność, ze fani komiksowych bohaterów będą zadowoleni.

Ostatnia aktualizacja: 2007-06-08

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.