Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2009, 12:01

autor: Hed

Demo Empire: Total War dostępne na Steamie

Wersja demonstracyjna Empire: Total War jest dostępna zupełnie za darmo dla wszystkich użytkowników Steama. Aby móc wypróbować najnowszą odsłonę świetnej serii gier strategicznych stworzoną przez Creative Assembly trzeba ściągnąć 2 GB danych. W zamian otrzymujemy możliwość wzięcia udziału w dwóch wojskowych operacjach: Battle of Brandywine Creek oraz Battle of Lagos.

Wersja demonstracyjna Empire: Total War jest dostępna zupełnie za darmo dla wszystkich użytkowników Steama. Aby móc wypróbować najnowszą odsłonę świetnej serii gier strategicznych stworzoną przez Creative Assembly, trzeba ściągnąć 2 GB danych. W zamian otrzymujemy możliwość wzięcia udziału w dwóch wojskowych operacjach: Battle of Brandywine Creek oraz Battle of Lagos.

Demo oferuje krótkie i wybiórcze spojrzenie na nową odsłonę serii Total War, która tym razem przenosi nas do XVIII wieku, skupiając się również na bitwach morskich. Pełna wersja tytułu pojawi się już w marcu (także na Steamie), zaliczając drobne opóźnienie związane z koniecznością dopracowania kilku dodatkowych elementów. Tytuł naturalnie będzie posiadał spore wymagania sprzętowe, które dziś zweryfikować możemy empirycznie, ściągając wersję demonstracyjną.

Demo Empire: Total War dostępne na Steamie - ilustracja #1

W wersji demonstracyjnej możemy przejść krótki trening i wcielić się w przywódcę wojsk brytyjskich, aby zmierzyć się z dwoma różnymi armiami: amerykańską oraz francuską. Z pierwszym przeciwnikiem do walki staniemy w okolicy strumienia Brandywine. W tym scenariuszu brytyjski dowódca Sir William Howe wraz ze swoimi oddziałami wylądował na amerykańskim wybrzeżu z zamiarem zajęcia Filadelfii. Przygotowując się do odparcia tego ataku, George Washington zmobilizował większość dostępnych mu jednostek w okolicy miasteczka Chadds Ford, utrzymując tę strategiczną pozycję.

Druga dostępna w demie misja, czyli Battle of Lagos, przeniesie nas na wody europejskie. Scenariusz opowiada o francuskich zamiarach podboju Wysp Brytyjskich. W okresie przedstawionym w scenariuszu dwa porty wojskowe Francji (Toulon i Brest) były blokowane przez flotę angielską, co utrudniało jakiekolwiek operacje wojskowe. Gdy tylko część brytyjskiej floty wyruszyła po zaopatrzenie, dowódcy francuscy postanowili spróbować przemknąć się i zjednoczyć siły, jednak ich statki zostały zauważone. Po długiej pogoni doszło do konfrontacji nieopodal portugalskiego wybrzeża.

Wydaje się więc, że w demie Empire: Total War otrzymujemy to, co najlepsze w samej grze, czyli możliwość wzięcia udziału w epickiej bitwie morskiej. Wersja demonstracyjna cieszy się prawdopodobnie sporym zainteresowaniem, bo da się odczuć wyraźne spadki transferu, który przeważnie na Steamie jest wzorowy. To oczywiście nie dziwi, bo seria Total War święci triumfy już od dawna i praktycznie każda jej odsłona okazuje się naprawdę świetna.