Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2011, 10:50

autor: Sarge

Crysis 2 bez systemu Online Pass. Data wydania sieciowego dema na PS3

Niektóre gry wydawane przez Electronic Arts znane są z kontrowersyjnego systemu Online Pass, który odbiera posiadaczom używanych egzemplarzy możliwość rozgrywki przez sieć (chyba, że wykupią oni tę opcję za określoną sumę pieniędzy). Na szczęście, do ich grona nie będzie zaliczać się Crysis 2.

Niektóre gry wydawane przez Electronic Arts znane są z kontrowersyjnego systemu Online Pass, który odbiera posiadaczom używanych egzemplarzy możliwość rozgrywki przez sieć (chyba, że wykupią oni tę opcję za określoną sumę pieniędzy). Na szczęście, do ich grona nie będzie zaliczać się Crysis 2.

Jak donosi serwis Gamertag Radio, podczas specjalnego pokazu gry w Nowym Jorku jeden z pracowników studia Crytek zdradził, że tryb multiplayer będzie dostępny dla wszystkich. Nie będzie on wymagać żadnego kodu autoryzującego użytkownika, a osoby, które zaopatrzą się w grę „z drugiej ręki", nie będą musiały uiszczać dodatkowych opłat.

Crysis 2 bez systemu Online Pass. Data wydania sieciowego dema na PS3 - ilustracja #1

Okazuje się, że niemiecki deweloper jako jeden z kilku należących do programu EA Partners jest zwolniony z konieczności umieszczania Online Pass w swoich produkcjach. Powody rezygnacji z niego były dwa – system był dopiero testowany, gdy wydawca zaproponował jego wprowadzenie, a poza tym ograniczyłby on liczbę osób, które mogłyby zdecydować się na kupno gry i sprawdzenie wieloosobowych potyczek. Twórcy mają tu szczególnie na myśli graczy konsolowych, dla których będzie to pierwszy kontakt z serią, w związku z czym mogą mieć do niej ograniczone zaufanie.

Jeśli powyższa informacja się potwierdzi, będzie to bardzo dobra wiadomość dla wielu graczy. Ostatnio z Online Pass korzystały takie tytuły jak Need for Speed: Hot Pursuit, czy Dead Space 2. Uzasadnione były zatem obawy, jakoby również Crysis 2 miał wymagać specjalnego kodu do zabawy w sieci.

Przy okazji potwierdzony został termin debiutu dema Crysis 2 w wersji na PlayStation 3. Do oferty amerykańskiego PlayStation Network trafi ono 15 marca. Możemy spodziewać się, że Europejczycy otrzymają możliwość przetestowania demonstracji dzień później.

Crysis 2 bez systemu Online Pass. Data wydania sieciowego dema na PS3 - ilustracja #2

Zawartość dema nie została ujawniona, ale zapewne będzie ona taka sama jak w przypadku wersji na Xboksa 360 i pecety. Powinniśmy więc przetestować w nim mapy Pier 17 oraz Skyline w dwóch trybach rozgrywki – Team Instant Action i Crash Site. Ten pierwszy to typowa drużynowa bitwa na punkty, podczas gdy drugi wymaga od graczy kontrolowania wybranych punktów na danej arenie.

Premiera Crysis 2 w Europie nastąpi 25 marca bieżącego roku. Gra ukaże się na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz pecety. Tym samym będzie to długo oczekiwany debiut tej serii na konsolach, o którym spekulowało się jeszcze za czasów wydania pierwszej części. Dzieło Cryteka zadebiutuje w naszym kraju za sprawą firmy Electronic Arts Polska, która postarała się o jego pełną lokalizację. Produkt możecie cały czas zamawiać w Sklepie GRY-OnLine – 199,90 złotych za wersje konsolowe lub 129,90 złotych za komputerową. Kupując je przed premierą staniecie się posiadaczami Edycji Limitowanej zawierającej kilka ciekawych dodatków.