Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2011, 11:09

Ujawniono Scrolls, czyli nowy projekt twórców Minecrafta

Minecraft to bez wątpienia największy niezależny przebój ostatnich lat. Od pewnego czasu wiemy, że jego twórcy pracują również nad innym projektem. Dzisiaj wreszcie został on ujawniony.

Minecraft to bez wątpienia największy niezależny przebój ostatnich lat. Od pewnego czasu wiemy, że jego twórcy pracują również nad innym projektem. Dzisiaj wreszcie został on ujawniony.

Ujawniono Scrolls, czyli nowy projekt twórców Minecrafta - ilustracja #1

Scrolls ma być sieciową grą strategiczną, która połączy elementy karcianek oraz planszówek. Gracze będą tworzyli talie złożone z tytułowych zwojów i następnie wykorzystywali je do przyzywania jednostek oraz rzucania zaklęć. Zabawa toczyć się ma na przypominającej szachownicę mapie podzielonej na kwadratowe pola. Celem każdej rozgrywki będzie sprowadzenie punktów życia przeciwnika do zera. Nie będzie to łatwe, ponieważ niszczenie jednostek wroga nie wpłynie na jego żywotność. Zamiast tego, wpierw konieczne ma być przebicie się przez jego oddziały. Dopiero wtedy dostaniemy okazję do zaatakowania go bezpośrednio. Gra posiadać też ma system surowców, których zasoby będą topniały z każdą podejmowaną akcją. Przed rozpoczęciem meczu talie graczy mają być tasowane, co wprowadzi element losowości.

Poza trybem wieloosobowym, Scrolls zaoferuje również kampanię dla pojedynczego gracza. Ma ona pozwolić nam na łatwe przyswojenie zasad rozgrywki. Oczywiście, nacisk położony zostanie głównie na multiplayer. Możliwe będzie toczenie zarówno meczów towarzyskich, jak i oficjalnych. Wyniki tych drugich wpłyną na naszą pozycję w rankingu. Autorzy mają bardzo ambitne plany. Chcą urządzać olbrzymie turnieje i obecnie poszukują sponsorów takich imprez.

Ujawniono Scrolls, czyli nowy projekt twórców Minecrafta - ilustracja #2

Przykładowe karty.

Twórcy regularnie będą wypuszczali nowe zestawy zwojów, wymuszając tym samym ciągłe modyfikacje stosowanych przez nas taktyk. Rozbudowany system statystyk pomoże nam ulepszyć własne zagrania. Co więcej, im częściej używać będziemy danej karty, tym na bardziej zniszczoną będzie ona wyglądała dla innych graczy.

W tym roku ruszą testy wersji alfa, do których zaproszeni zostaną ludzie wybrani spośród posiadaczy Minecrafta. Szykowana jest również otwarta beta. Obie fazy testów będą darmowe i pomogą twórcom odpowiednio zbalansować rozgrywkę. W finalnej wersji same mecze nie będą nas nic kosztowały, ale nowe zestawy kart nabędziemy już za pomocą mikropłatności. Jednocześnie pojawi się możliwość prowadzenia handlu z innymi graczami za pośrednictwem wirtualnego domu aukcyjnego.

Obecnie gra tworzona jest na PC i Mac. W przyszłości możliwe jest także powstanie wersji na tablety i smartfony. Warto na koniec dodać, że Markus „Notch" Persson będzie jedynie pomagał przy produkcji, więc nie ma obaw, że z powodu Scrolls ucierpi tempo rozwoju Minecrafta. Ponadto w tworzenie warstwy fabularnej gry zaangażowany został znany z komiksów Penny Arcade Jerry „Tycho" Hopkins. Ruszyła już oficjalna strona, ale na razie nie ma na niej zbyt wielu materiałów.