Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2008, 15:00

autor: Marcin Łukański

Co nas czeka na Games Convention 2008?

Games Convention. Największa impreza z branży elektronicznej rozrywki w Europie. Wielki konkurent targów E3. Pretendent do miana najciekawszego wydarzenia „growego” na Starym Kontynencie. W tym roku już po raz siódmy Games Convention uderza ze zdwojoną siłą. Dni od 21 do 24 sierpnia stoją pod znakiem rozrywki – elektronicznej rozrywki.

Games Convention. Największa impreza z branży elektronicznej rozrywki w Europie. Wielki konkurent targów E3. Pretendent do miana najciekawszego wydarzenia „growego” na Starym Kontynencie. W tym roku już po raz siódmy Games Convention uderza ze zdwojoną siłą. Dni od 21 do 24 sierpnia stoją pod znakiem rozrywki – elektronicznej rozrywki.

115 tysięcy metrów kwadratowych rozrywki

Na tegorocznych targach Games Convention w Lipsku zamelduje się ponad 500 wystawców z całego świata. Na przestrzeni 115,000 metrów kwadratowych będą prezentowali sprzęt elektroniczny, najróżniejsze oprogramowanie i oczywiście gorące, długo wyczekiwane gry. Liczba zarejestrowanych firm już dzisiaj jest większa od ilości ubiegłorocznych wystawców – mówi dyrektor wykonawczy Wolfgang Marzin.

Tegoroczne Games Convention zostanie podzielone na pięć „Hal” pełnych atrakcji. Rozplanowanie całej wystawy ma pomóc odwiedzającym szybko odnaleźć poszukiwane miejsca, a wystawcom przykuć uwagę publiczności. Gry i szeroko pojęty „software” zostanie przedstawiony w Halach 2, 3 oraz 5. To właśnie tam czołowi wydawcy i producenci z Niemiec oraz całego świata będą prezentować swoje gorące hity. Według organizatorów, w ciągu całych targów zostanie ogłoszonych ponad 250 nowych gier. W Hali czwartej będziemy mogli zapoznać się z różnymi nowinkami technologicznymi oraz ciekawym sprzętem. Nie zabraknie zatem atrakcji również dla miłośników elektroniki.

Co nas czeka na Games Convention 2008? - ilustracja #1

Czy hale tragów będą oblegane jak w ubiegłym roku?

Cała Hala pierwsza oraz części Hali drugiej zostaną przekształcone w specjalne „centrum biznesowe” oraz tak zwany „Marketplace” – w sumie 40 tysięcy metrów kwadratowych. To właśnie w centrum biznesowym różne firmy w ciszy i spokoju poprowadzą rozmowy ze swoimi partnerami. W „Marketplace” będzie można usiąść w specjalnej sali przeznaczonej do spotkań, napić się kawy w kafejce czy zasięgnąć informacji dotyczącej targów. W „Marketplace” wystawcy będą mogli również skorzystać z różnorodnych usług, jak catering czy ochrona.

Część Hali drugiej zostanie przekształcona w tak zwaną „Wioskę Developerów”, gdzie producenci bez problemów przedstawią swoje innowacyjne produkty i skontaktują się z wydawcami. Już dzisiaj można potwierdzić, że pojawią się producenci z Australii, Finlandii, Francji, Niemiec, Korei, Singapuru, Szwecji, Anglii, Tajwanu czy Holandii.

Games Convention i edukacja

Tegoroczne Games Convention poświęci znaczną przestrzeń drugiej Hali na wystawy przeznaczone głównie dla rodziców, którzy chcą ochronić swoje pociechy przed grami niedozwolonymi dla małolatów. Nie zabraknie również materiałów o ochronie przed zagrożeniami płynącymi z Internetu, o grach edukacyjnych oraz stoisk dla nauczycieli.

Przestrzeń „rodzinna” targów zostanie podzielona na trzy główne części: poświęcone grom adresowanym specjalnie dla dzieci oraz grom edukacyjnym, ochronie młodych osób przed niebezpieczną zawartością w mediach oraz zabezpieczeniom od zagrożeń płynących z Internetu. Dodatkowo, część „growa” zostanie podzielona na pięć tematycznych obszarów, co pozwoli szybko znaleźć poszukiwane tytuły: jedne poświęcone edukacji, inne czystej rozrywce.

W każdym z tych „działów” nie zabraknie atrakcji, turniejów komentowanych na żywo, prezentacji gier edukacyjnych oraz najnowszych hitów na konsole przeznaczonych dla dzieci. Gdy nasze pociechy będą się bawiły, rodzice zasięgną od ekspertów informacji o bezpieczeństwie w świecie elektronicznej rozrywki.

Nagrody i turnieje

Games Convention 2008 to także rozdanie oficjalnych nagród „Best of GC” oraz finały World Cyber Games. W czasie imprezy, dziennikarze wybierają najlepsze gry przedstawione na targach w różnych kategoriach. Nie zabraknie również nagrody przydzielanej w czasie konkursu „Casemods”, w którym gracze prezentują swoje najwymyślniejsze „kreacje” obudów do komputerów PC.

Co nas czeka na Games Convention 2008? - ilustracja #2

Tak wymyślnego sprzętu na konkursach z pewnością nie zabraknie

Games Convention to również emocje związane z finałami World Cyber Games, które po raz pierwszy odbędą się w Lipsku, oraz z ESL European Nations Championship, w czasie których zobaczymy turnieje Counter-Strike’a, Warcrafta 3, FIFY 2008 oraz Countr-Strike: Source.

Gry to nie wszystko

Tak jak i rok temu, tak i tym razem nie może zabraknąć najrozmaitszych atrakcji nie koniecznie związanych z grami. Tegoroczna „Freestyle Arena” pomieści ponad pięć tysięcy namiotów i zostanie ulokowana jedynie kilka minut od centrum miasta. Specjalny festiwal open-air pozwoli zrelaksować się po całym dniu zwiedzania targów. Czekają na nas koncerty z udziałem znanych DJów, konkurencje na specjalnej arenie sportowej, a dla chętnych wypady do klubów na dyskoteki. Organizatorzy zapewniają, że od festiwalu będzie nas dzieliło jedynie 20 minut jazdy tramwajem.

Muzyka łagodzi obyczaje

Nie może zabraknąć również specjalnego koncertu „Video Games Live”. Po licznych sukcesach w USA i w Anglii, również w Europie będziemy mogli wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Koncert zaplanowany jest na otwarcie Games Convention 20 sierpnia i odbędzie się w specjalnie przygotowanej, multimedialnej hali koncertowej.

Co nas czeka na Games Convention 2008? - ilustracja #3

Po całym dniu na targach będziemy mogli udać się na koncerty

Możemy oczekiwać niesamowitego pokazu świateł, prezentacji na wielkim telebimie, orkiestry symfonicznej oraz popisów światowej sławy pianisty Martina Leunga, a wszystko w rytmach znanych piosenek i przewodnich motywów z gier na konsole i komputery.

Niestety, czterodniowy karnet nie upoważnia do wstępu na ten oryginalny koncert. Bilety musimy kupić osobno na stronie www.deag.de.

Games Convention 2008

Według zapewnień organizatorów, tegoroczne targi w Lipsku będą jeszcze lepsze niż ostatnio i umocnią swoją pozycję największej, europejskiej imprezy „growej”. Obecnie, Games Convention może bez problemu konkurować z rozpadającym się E3 – masa emocji, ogromna przestrzeń dla wystawców, ponad 500 zgłoszonych firm, koncerty, turnieje i konkursy.

Wszystkie te atrakcje będą nas kosztowały – w przypadku zakupu tak zwanego karnetu „all-inclusive” – 130 euro. Wraz z czterodniowym, specjalnym karnetem na Games Convention otrzymujemy również dostęp do pola namiotowego, infrastruktury sanitarnej oraz możliwość darmowego korzystania z komunikacji miejskiej. Jeśli kogoś nie interesują wszystkie fajerwerki, może wykupić zwykły karnet wstępu na halę. W takim przypadku bilet na całe targi będzie go kosztował 29,50 euro, a jednodniowy bilet 12 euro.

Zapowiada się niesamowita impreza, na którą powinni wybrać się nie tylko fani gier, ale też wszystkie osoby lubiącej dobrą zabawę. A dobrej zabawy z pewnością nie zabraknie.

Ceny biletów:

  • Bilet all-inclusive: 130,00 €
  • Bilet jednodniowy: 12,00 €
  • Bilet jednodniowy ulgowy: 8,50 €
  • Bilet wieczorny (od godz. 15.30): 6,00 €
  • Bilet jednodniowy dla dzieci (6 – 12 lat): 4,50 €
  • Bilet jednodniowy dla rodziców (dorośli w towarzystwie swoich dzieci): 8,50 €
  • Bilet na całe targi: 29,50 €
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry