Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2011, 13:20

autor: Kono

Capcom zapewnia - „DMC: Devil May Cry będzie perfekcyjne”

Najnowsza odsłona zasłużonej serii Devil May Cry niewątpliwie wywołuje wiele mieszanych uczuć w związku ze zmianą studia deweloperskiego i kompletnie odmienioną postacią głównego bohatera. Na szczęście przedstawiciele firmy Capcom zapewniają nas, że DMC: Devil May Cry będzie świetną grą.

Najnowsza odsłona zasłużonej serii Devil May Cry niewątpliwie wywołuje wiele mieszanych uczuć w związku ze zmianą studia deweloperskiego i kompletnie odmienioną postacią głównego bohatera. Na szczęście przedstawiciele firmy Capcom zapewniają nas, że DMC: Devil May Cry będzie świetną grą. „

Wielbiciele serii postanowili wyrazić swoje zniecierpliwienie i obawy związane z brakiem jakichkolwiek informacji o najnowszych przygodach Dantego na europejskim forum japońskiego koncernu. Z pomocą pośpieszył im użytkownik „onlyonet”, który zabrał głos w imieniu firmy Capcom.

Capcom zapewnia - „DMC: Devil May Cry będzie perfekcyjne” - ilustracja #1

Przede wszystkim zapewnił on, że Capcom sprawuje pieczę i ściśle współpracuje nad powstającą w studiu Ninja Theory piątą inkarnacją serii Devil May Cry. Wspomniał też, że podobnie jak to miało miejsce w przypadku Dead Rising 2, które było wyprodukowane przez zewnętrznego dewelopera, nie odbije się to na finalnej jakości tytułu. Co więcej, połączenie doświadczenia japońskiego giganta w sprawach mechaniki walki i projektu postaci wraz z umiejętnościami angielskiego dewelopera sprawią, że DMC: Devil May Cry otrzymywać będzie noty na poziomie około 90%.

Dodatkowo, onlyonet wspomniał, że oddanie tak znanej marki w ręce nowego producenta jest jedynym sposobem na odświeżenie jej, przy zachowaniu wszystkich charakterystycznych elementów, które wyróżniały przygody Dantego na tle innych slasherów. Współpraca między Capcom a Ninja Theory ma również sprawić, że DMC stanie się tym dla obecnej generacji konsol, czym Devil May Cry 3 był dla poprzedniej.

Tak więc pytanie, czy teoria o słabszych (parzystych) i świetnych (nieparzystych) odsłonach zostanie potwierdzona, nadal pozostaje otwarte. Na odpowiedź przyjdzie użytkownikom Xboxów 360 i PlayStation 3 poczekać co najmniej do końca tego roku.