Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2009, 19:24

autor: Hed

Bioshock 2 z trybem kooperacji?

Według ekskluzywnych informacji pochodzących podobno z kwietniowego numeru magazynu Game Informer, o którym pisaliśmy kilka dni temu, w Bioshock 2: Sea of Dreams możemy spodziewać się między innymi trybu kooperatywnego. Poznaliśmy również wiele innych detali odnośnie projektu, w tym chociażby pierwszy zarys fabuły i wyjaśnienie roli Big Sister, figurującej na okładce pisma.

Według ekskluzywnych informacji pochodzących podobno z kwietniowego numeru magazynu Game Informer, o którym pisaliśmy kilka dni temu, w Bioshock 2: Sea of Dreams możemy spodziewać się między innymi trybu kooperatywnego. Poznaliśmy również wiele innych detali odnośnie projektu, w tym chociażby pierwszy zarys fabuły i wyjaśnienie roli Big Sister, figurującej na okładce pisma.

Gra będzie toczyła się mniej więcej 7 lat po wydarzeniach znanych z pierwszej części, a więc w roku 1967. Wcielimy się prawdopodobnie w prywatnego detektywa Jacka Abbotta, który na wstępie opowieści będzie gonił, w epickim pościgu łodzią, wspominaną już Big Sister, rozpoczynając w Nowym Jorku. Według zapowiedzi istota porwie córkę przyjaciół bohatera, a podążając jej śladami (czyli za czerwonym światłem na wodzie), dotrzemy do podwodnego miasta Rapture. Co ciekawe, podobno w pewnym momencie gry na miejscu spotkamy innych ludzi – Sowietów.

Sowieci wkroczą do Rapture z łodzi podwodnej w poszukiwaniu surowca Adam, który mógłby dać im przewagę technologiczną przeciwko Stanom Zjednoczonym (pamiętajmy, że to okres Zimnej Wojny). Ta grupa przeciwników ma być inteligentniejsza od typowych mieszkańców miasta, czyli humanoidalnych splicerów, z którymi zresztą często Rosjanie będą musieli się zmierzyć (co będziemy mogli wykorzystać na naszą korzyść). Żołnierze radzieccy będą potrafili chować się za przeszkodami, pracować w grupie i stosować taktyczne manewry. Podobno z czasem również zaaplikują sobie różne mutageny i otrzymają specjalne umiejętności.

Bioshock 2 z trybem kooperacji? - ilustracja #1

Wiemy również, że podczas zabawy niejednokrotnie weźmiemy udział w epickich bitwach z bossami. Wśród nich na razie wymieniana jest gigantyczna kałamarnica wyposażona w umiejętność maskowania się i silne macki zdolne do miotania fragmentami budynków. Innym bossem jest też zmutowany i podrasowany genetycznie nosorożec, którego mielibyśmy spotkać w okolicznym zoo, będącym jednym z nowych obszarów. Podobno pojawią się poziomy rozgrywane całkowicie pod wodą – zarówno w samym Rapture, ale i poza tą niezwykłą metropolią. Aby poruszać się bezpiecznie w takim środowisku, wykorzystamy strój płetwonurka.

Poznaliśmy dwa nowe mutageny, czyli plazmidy, które będzie można sobie zaaplikować. Pierwszy z nich spowolni czas na kilka sekund. Drugi doda możliwość wykorzystywania zdolności telepatycznych. Dzięki nim podobno będziemy mogli niejako podejrzeć, czy podsłuchać, myśli innych osób. Tą metodą pozyskamy chociażby kombinację do zamka elektronicznego lub poznamy słabe punkty danego wroga. W tym drugim przypadku zwiększą się nasze możliwości bojowe (np. wzrosną zadawane obrażenia).

Według nowych informacji zmierzymy się ze zmutowanymi psami i dwunożnymi robotami, do których będziemy mogli się włamać i wykorzystać do własnych celów. Ważną personą będzie Big Sister (podobno pojawi się tylko jedna taka postać), która przejmie rolę Big Daddy’ch, znanych z pierwszej części. Zmianom ulegnie system wskrzeszania po ewentualnej porażce (czyli Vita-Chamber) oraz sposób przedstawiania punktów życia. W grze spotkamy także pokoje wyzwań.

Zapowiada się ciekawie – oczywiście o ile wszystkie powyższe informacje są prawdziwe. Można mniemać, że większość z nich jest trafna. Najbardziej intrygujący jest na pewno wspominany na wstępie tryb kooperacji, który mógłby bardzo urozmaicić zabawę. Teraz trzeba czekać na potwierdzenie tych informacji przez twórców. Warto zaglądać na oficjalną stronę zapowiadającą projekt – co jakiś czas jest ona uaktualniania o nowe, tajemnicze notatki. Gra ma pojawić się w okresie od sierpnia do października tego roku, chociaż nie wiemy, na które platformy zostanie wydana w tym terminie (PC, PlayStation 3, Xbox 360).