Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2009, 12:07

autor: Maciej Śliwiński

Będą kolejne dodatki do Fallout 3

Będą kolejne dodatki DLC do Fallout 3. Lepiej - będzie dużo nowych dodatków. Taką informację przekazał podczas zakończonych w niedawno targów Game Developers Conference Emil Pagliarulo z Bethesda Softworks.

Będą kolejne dodatki DLC do Fallout 3. Lepiej - będzie dużo nowych dodatków. Taką informację przekazał podczas zakończonych niedawno targów Game Developers Conference Emil Pagliarulo z Bethesda Softworks.

Wygląda na to, że twórcy Fallouta 3 będą kontynuować obraną przez siebie strategię wypuszczania krótkich, posiadających najwyżej kilka godzin gameplayu dodatków do osadzonej w postapokaliptycznym świecie gry.

Będą kolejne dodatki do Fallout 3 - ilustracja #1

„Mogę powiedzieć, że pracujemy nad mnóstwem nowych DLC do Fallouta 3. Mamy wiele pomysłów, Bóg tylko wie, dokąd nas zaprowadzą” – zapowiedział Emil Pagliarulo, odpowiedzialny za produkcję podstawowej wersji gry oraz dwóch dodatków, które ujrzały już światło dzienne: Operation: Anchorage oraz The Pitt. Przypomnijmy, że kolejny - Broken Steel – zapowiedziany jest na przyszły miesiąc, a jego fabuła ma być bezpośrednią kontynuacją tej znanej z Fallout 3.

Pierwszy dodatek, Operation: Anchorage, nastawiony był przede wszystkim na prowadzenie walki, drugi cechował się bardziej rozwiniętymi wątkami RPG, eksplorowaniem lokacji i rozmowami z poznanymi postaciami. O tym, co znajdziemy w Broken Steel, przeczytacie tutaj.

Takie tempo wydawania DLC przez Bethesdę może jednak znaczyć, że kolejny raz otrzymamy niedopracowane produkty. The Pitt kilka godzin po premierze spotkał się z olbrzymią krytyką graczy. Twórcy dodatku udostępnili produkt z licznymi błędami i brakującymi teksturami, który czasem po prostu się zawieszał.

Cena każdego z dodatków wynosi 10 dolarów lub 800 punktów Microsoftu. Do tej pory DLC dostępne były dla posiadaczy PC oraz konsol Xbox 360. Fani PlayStation 3 muszą dalej zadowolić się podstawową wersją gry, gdyż na razie nic nie zapowiada wydania rozszerzeń na konsolę Sony.