Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2011, 13:40

autor: sathorn

Alfa testy Battlefield 3 - grze bliżej do "dwójki", niż do Bad Company 2

Jeden z redaktorów serwisu Battlefied 3 Blog uzyskał dostęp do wersji alfa Battlefielda 3. W związku z tym na łamach strony pojawiła się notka w której zawarto sporo informacji dotyczących najnowszej gry DICE.

Jednemu z redaktorów Battlefield 3 Blog udało się zdobyć dostęp do wersji alfa Battlefielda 3. Z powodu umowy o niepublikowaniu pewnych treści, nie może on zamieścić filmików z rozgrywki czy screenów, podzielił się jednak kilkoma uwagami dotyczącymi nowego dzieła EA DICE.

Alfa testy Battlefield 3 - grze bliżej do 'dwójki', niż do Bad Company 2 - ilustracja #1

W kwestii rozgrywki Battlefieldowi 3 bliżej do Battlefielda 2, niż do ostatniej odsłony serii – Battlefield: Bad Company 2. Autor tekstu wspomina, że zabawa jest bardziej dynamiczna, jednak zaznacza, że może to być spowodowane specyfiką testowanej mapy, która jest dosyć mała oraz faktem, że ustawiony był tryb Rush, przyspieszający rozgrywkę.

W grze dostępne są cztery klasy postaci: Assault, Engineer, Support i Recon. Są one podobno lepiej zbalansowane niż w BF:BC 2. Drobnostką, która w pewien sposób rewolucjonizuje rozgrywkę w nowym Battlefieldzie jest możliwość biegania na boki (tzw. strafe run). Autor tekstu chwali także detekcję strzałów, którą widocznie poprawiono w stosunku do Bad Company 2.

Gra obrała kierunek oddalający ją od poprzedniej części serii, a nadający ton podobny do tego, który znamy z Battlefielda 2. Odgłosy broni są bardziej realistyczne, inne też jest poczucie wagi oddawanych strzałów.

Alfa testy Battlefield 3 - grze bliżej do 'dwójki', niż do Bad Company 2 - ilustracja #2

W wersji alfa gry znalazł się jeden pojazd – LAV-25. Podobno zniszczenie go wymagało użycia kilku rakiet więcej, niż miało to miejsce w Bad Company 2. Strzelanie z działka pojazdu oddane jest w bardziej realistyczny sposób niż w BF:BC2.

Grafika nie zawodzi pokładanych w niej nadzei. Animacje określono mianem „daleko wyprzedzających Bad Company 2 czy jakiegokolwiek innego FPSa”. Problemem pozostaje jednak destrukcja otoczenia, która w stosunku do ostatniej części serii nie jest zakrojona na tak szeroką skalę. Niektóre z budynków można zniszczyć, a inne nie. Podobnie ma się rzecz z osłonami. Podobno model destrukcji został ograniczony na potrzeby wersji alfa i ostatecznie ten element zostanie rozbudowany.

Kilka innych drobnych, ale istotnych faktów dotyczących Battlefielda 3:

  • Niektóre źródła światła można zniszczyć, ale nie wszystkie,
  • Pojawiło się wiele nowych broni, takich jak G36C, MP7 czy M27,
  • Za zabicie przeciwnika otrzymujemy 100 punktów. Dodatkowe 10 punktów za headshot, a za asystę przyznane zostaje 30 punktów,
  • Pojawiły się bronie, będące wyłącznie na wyposażeniu jednej z frakcji,
  • Wydaje się, że gra jest gotowa do zaimplementowania systemu reklam. Możliwe, że miejsca na bannery służyć będą publikowaniu ogłoszeń związanych z BF3.

YourGamingTeam opublikował dwa filmiki, prezentujące niemal 30 minut z rozgrywki z wersji alfa. Skupiono się w nich na możliwościach modyfikowania broni w Battlefield 3. Jeżeli nie możecie doczekać się nowej produkcji DICE, to musicie je obejrzeć.

Battlefield 3 ukaże się w Europie 28 października 2011 roku na platformach PC, Xbox 360 i PlayStation 3.