Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2022, 13:09

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

22 gry na 2022 rok. Lista od Sony pokazuje, że będzie w co grać na PS5 i PS4

Sony podzieliło się listą najciekawszych nadchodzących gier na konsole PS5 i PS4. 2022 rok zapowiada się naprawdę okazale pod względem premier gier, zwłaszcza patrząc przez pryzmat bardzo rozczarowujących ostatnich dwunastu miesięcy.

W SKRÓCIE:
  1. Sony podzieliło się listą 22 najciekawszych premier zaplanowanych na 2022 rok.
  2. Są to m.in. Horizon Forbidden West, Dying Light 2, Elden Ring i Gran Turismo 7.
  3. Najgorętszym miesiącem pod względem nachodzących gier zapowiada się luty.
  4. Sporo z wybranych przez Sony produkcji nie ma doprecyzowanej daty premiery.

Jeśli wciąż czujecie niesmak po nieudanych premierach z końcówki 2021 roku, to warto rzucić okiem na przygotowaną przez Sony listę 22 gier, które w niedalekiej przyszłości zawitają na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Wśród nich znajdziemy zarówno produkcje ekskluzywne, te dostępne na wielu platformach, jak i nieco mniej znane perełki z potencjałem.

Jeszcze w styczniu na PS5 i PS4 zagramy w UNCHARTED: Kolekcję Dziedzictwo Złodziei oraz Tom Clancy's Rainbow Six Extraction. Najwięcej z zapowiedzianych gier pojawi się w lutym i nie będą to byle jakie produkcje. Przyszły miesiąc otworzy premiera Dying Light 2, która przypada na 4 lutego.

Kilka dni później na konsole zawita auto-runner OlliOlli World oraz Sifu – bijatyka z niezwykle ciekawą mechaniką rozgrywki. Z kolei 18 lutego gracze ponownie wcielą się w Aloy i stawią czoła nowym maszynom w Horizon Forbidden West. Miesiąc zamknie jedna z najbardziej wyczekiwanych premier 2022 roku, czyli Elden Ring, który pojawi się 25 lutego.

Marzec przyniesie premierę Babylon's Fall, czyli sieciowego RPG-a akcji of studia PlatinumGames. Następny w kolejce jest spin-off serii Final FantasyStranger of Paradise Final Fantasy Origin. W trzecim miesiącu roku pojawi się także osadzone w uniwersum Borderlands Tiny Tina’s Wonderlands oraz wyczekiwane przez fanów motoryzacji Gran Turismo 7.

Ostatnią z gier na liście Sony, których data premiery została doprecyzowana, jest zaplanowane na maj Forspoken, czyli RPG-a z otwartym światem, za którym stoją wielkie nazwiska, w tym Gary Whitta czy Amy Henning.

Pozostałe gry zaproponowane przez producenta konsol PlayStation, które zadebiutują w 2022 roku, ale nie mają dokładnie określonej daty premiery, to: Stray, God of War Ragnarök, Gotham Knights, Ghostwire: Tokyo, Suicide Squad: Kill the Justice League, Salt and Sacrifice, Little Devil Inside, Tchia, OXENFREE II: Lost Signals oraz The Lord of the Rings: Gollum.

Jak widać, posiadacze konsol PlayStation nie będą w tym roku narzekać na nudę. W tym miejscu warto zaznaczyć, że podobne podsumowanie najbardziej wyczekiwanych gier 2022 roku stworzyła redakcja GryOnline.pl. Uwzględnia ono produkcje ze wszystkich platform, ale sporo pozycji pokrywa się z tymi obecnymi na liście Sony.

  1. Oficjalna strona PlayStation