Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5XSX
Okładka Ghostwire: Tokyo (PC)

Ghostwire: Tokyo

Przygodowa gra akcji od studia Tango Gameworks. W Ghostwire: Tokyo walczymy z duchami z japońskiego folkloru, starając się rozwikłać zagadkę zniknięcia 99% procent populacji tytułowego miasta.

Akcji | thriller | horror | duchy | mitologia japońska | Japonia | przygodowe gry akcji

Okładka Ghostwire: Tokyo (PC)

data premiery gry:

paź2021

PC PS5

data nieogłoszona

XSX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ghostwire: Tokyo jest przygodową grą akcji, która zabiera graczy do współczesnego Tokio i pozwala im zmierzyć się z hordami yokai, czyli duchów z japońskiego folkloru. Produkcja została opracowana przez studio Tango Gameworks, a czuwał nad nią Shinji Mikami – „ojciec” serii Resident Evil.

Fabuła

Akcja gry Ghostwire: Tokyo toczy się w alternatywnej wersji stolicy Japonii. W wyniku tajemniczego wydarzenia o podłożu okultystycznym zniknęła większość (a dokładnie – 99%) populacji miasta. Jakby tego było mało, po ulicach zaczęły wałęsać się duchy (zwane Gośćmi) w poszukiwaniu ofiar oraz członkowie tajemniczego ugrupowania, którzy ukrywają swoją tożsamość za tradycyjnymi maskami Hannya. Gracz wciela się natomiast w bohatera, który jako jeden z nielicznych zdołał przetrwać ową katastrofę, a także został obdarzony nadnaturalnymi zdolnościami. Od tej pory jego zadaniem jest nie tylko stawienie czoła hordom yokai, lecz również rozwikłanie zagadki stojącej za tymi wydarzeniami.

Mechanika

W Ghostwire: Tokyo akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Przemierzając japońską stolicę, zajmujemy się przede wszystkim walką z oponentami. Każdy przeciwnik posiada unikalny zestaw ruchów i ataków, a także indywidualny słaby punkt; rozpracowanie tego pierwszego i odkrycie drugiego stanowi klucz do zwycięstwa. Wśród adwersarzy znajdziemy między innymi takie duchy, jak Amewarashi (byt przyjmujący postać małego dziecka w żółtym płaszczu przeciwdeszczowym, potrafiący wzywać inne duchy na pomoc), Shiromuku (wyglądający niczym panna młoda w tradycyjnym białym kimono) czy Kuchisake (inspirowany miejskimi legendami, silny i zwinny oponent wyposażony w długie nożyce). Walczymy z nimi, robiąc użytek z nadnaturalnych zdolności bojowych protagonisty, których wachlarz poszerzamy w miarę postępów.

Kwestie techniczne

Ghostwire: Tokyo może się pochwalić oprawą graficzną wysokiej jakości; podobnie mają się sprawy z warstwą dźwiękową. Ponadto wersja na PlayStation 5 wykorzystuje możliwości oferowane przez haptyczne wibracje kontrolera DualSense.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Gry podobne do Ghostwire: Tokyo

Wymagania wiekowe Ghostwire: Tokyo

18+

Microsoft nie zamierza ingerować w zapowiedziane exclusive'y Bethesdy na PS5
Microsoft nie zamierza ingerować w zapowiedziane exclusive'y Bethesdy na PS5

wiadomość21 września 2020

Dzisiejsze przejęcie ZeniMax Media Inc. przez Microsoft wprowadziło wiele zamieszania. Dotyczy to zwłaszcza dwóch produkcji, które znalazły się w katalogu giganta z Redmond – Deathloop i Ghostwire: Tokyo. Zapowiedziano je jako czasowe tytuły ekskluzywne na PS5, a Phil Spencer potwierdza, że nic się w tej kwestii nie zmieni.

Ghostwire Tokyo – gameplay trailer nowej gry ojca serii Resident Evil
Ghostwire Tokyo – gameplay trailer nowej gry ojca serii Resident Evil

wiadomość12 czerwca 2020

Shinji Mikami i jego zespół Tango Gameworks pracują nad grą Ghostwire Tokyo. Dzisiaj możemy obejrzeć pierwszy gameplay z tej produkcji, która prezentuje się zgoła odmiennie od tego, co otrzymaliśmy we wcześniejszych dziełach studia, czyli serii The Evil Within.

GhostWire: Tokyo to nowa przygodowa gra akcji od Shinjiego Mikamiego
GhostWire: Tokyo to nowa przygodowa gra akcji od Shinjiego Mikamiego

wiadomość10 czerwca 2019

GhostWire: Tokyo to nowa gra legendarnego Shinjiego Mikamiego, która zapowiedziana została podczas konferencji Bethesdy na targach E3 2019. Deweloperzy pokazali na razie krótki filmowy zwiastun tytułu, a także szczątkowe informacje na temat jego fabuły i modelu zabawy.

PC
PS5
XSX