Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2022, 09:48

Elden Ring nowym królem Steama; wyciekł kreator postaci z gry FromSoftware

Elden Ring zastąpił Dying Light 2 na fotelu lidera w kategorii najczęściej dodawanej gry do list życzeń na Steamie. Ponadto do sieci wyciekł kreator postaci z nadchodzącej produkcji studia FromSoftware.

Zaledwie tydzień temu informowaliśmy Was o Dying Light 2 jako o najczęściej dodawanej grze do list życzeń na Steamie, a już musimy donieść, iż produkcja rodzimego Techlandu straciła pozycję lidera w tej kategorii. Na tronie rozsiadł się Elden Ring, czyli nadchodzący soulslike od ojców tego podgatunku ze studia FromSoftware. Obydwa tytuły zadebiutują w lutym – pierwszy 4, a drugi 25 dnia miesiąca.

Elden Ring nowym królem Steama; wyciekł kreator postaci z gry FromSoftware - ilustracja #1
Źródło: Steam.

Jak możecie zauważyć na powyższym screenie, kolejne pozycje na liście zajmują Party Animals, pecetowa konwersja God of War i Hollow Knight: Silksong. Znamienne wydaje się to, że tylko jedna z tych produkcji jest opatrzona datą premiery. Podobnie rzecz się ma z kolejnymi grami – znamy co prawda daty premier The Day Before, S.T.A.L.K.E.R.-a 2 i Starfielda, ale nie wiemy, kiedy ukażą się Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 oraz Frostpunk 2. Nasuwa się z tego wniosek, że najbardziej pożądamy tych produkcji, które wyjdą niebawem lub pozostają poza planem wydawniczym.

A jeśli z niecierpliwością czekacie na wspomniane już w tej wiadomości Elden Ring, to mam dla Was dobre wieści. Do sieci wyciekł krótki filmik, przedstawiający kreator postaci z gry. Nie jest to jego finalna wersja, więc możecie się spodziewać brakujących napisów czy ikon, ale materiał pozwala rzucić okiem na to, jakich bohaterów będziemy mogli stworzyć. Obejrzycie go poniżej.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej