Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PCPS4
Okładka Little Devil Inside (PC)
OkładkaLittle Devil Inside (PC)

Little Devil Inside

Przygodowa gra akcji z elementami RPG i survivalowymi, która zabiera nas do świata inspirowanego wiktoriańską Anglią. Zamieszkują go zarówno ludzie, jak i rozmaite potwory.

Akcji | TPP | fantasy | elementy RPG | crowdfunding | indie | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Little Devil Inside Premiera

data nieogłoszona

PC PS4 PS5

producent: Neostream wydawca: Neostream Strona oficjalna

Little Devil Inside jest przygodową grą akcji z elementami RPG i survivalowymi. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Neostream Interactive, a jej powstanie było możliwe między innymi dzięki udanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter.

Fabuła

Little Devil Inside zabiera nas w podróż do steampunkowego świata inspirowanego wiktoriańską Anglią. Głównym bohaterem gry jest Billy, który przemierza tę krainę w poszukiwaniu zjawisk oraz istot nadprzyrodzonych. Jako że wykonywana przez niego praca nie należy do najbezpieczniejszych, Billy jest nie tylko badaczem, lecz także zaprawionym w bojach wojownikiem, potrafiącym poradzić sobie w każdych warunkach.

Mechanika

W Little Devil Inside otrzymujemy do dyspozycji obszerny świat. Znajdziemy tu zarówno malownicze lasy oraz ośnieżone górskie szczyty, jak i piaszczystą pustynię czy ponure bagna. Podróżowanie po nim zrealizowano w ciekawy sposób. Podzielono go bowiem na mniejsze lokacje, pomiędzy którymi przemieszczamy się, oglądając jego miniaturową reprezentację z lotu ptaka. Po dotarciu na miejsce kamera zmienia położenie, ukazując akcję zza pleców bohatera (TPP). Choć wędrówka na piechotę zajmuje najwięcej czasu, pozwala dostać się w miejsca, które inaczej byłyby dla nas niedostępne. Niemniej, chcąc nieco szybciej przemieścić się z punktu A do punktu B, możemy skorzystać z pociągu, samochodu lub statku. Co ciekawe, nie uświadczymy tu szybkiej podróży, a korzystanie z wszelkich środków lokomocji odbywa się w czasie rzeczywistym. Ponadto przemieszczając się pomiędzy lokacjami, od czasu do czasu bierzemy udział w wydarzeniach losowych, jak spotkanie ze stadem owiec czy rozmowy z tubylcami.

Podczas zabawy realizujemy różnorodne zadania. Do każdego z nich musimy należycie się przygotować, poznając wszystkie szczegóły i zaopatrując się w odpowiednie wyposażenie. Choć wiele z nich „na papierze” wygląda na łatwe, sprawy nie zawsze idą po naszej myśli, toteż za miecz lub pistolet, które znajdują się na podorędziu bohatera, sięgamy tu bardzo często. Wśród przeciwników znajdziemy zarówno niewielkie, fantastyczne stworzenia zamieszkujące krainę (co prawda pojedynczo nie stanowią one większego zagrożenia, jednak najczęściej atakują w grupach), jak i badane przez nas stworzenia (których pokonanie jest już znacznie większym wyzwaniem). Podczas dynamicznych potyczek musimy wykazywać się zręcznością i refleksem, by w porę blokować wrogie ataki przy użyciu tarczy lub wykonywać błyskawiczne uniki, a także wyprowadzać szybkie kontrataki.

Adwersarze nie są jedynym zagrożeniem, z którym musimy mierzyć się podczas swoich wojaży. Równie dobrze zgubę może sprowadzić na nas głód i pragnienie, więc chcąc temu zapobiec, musimy zawsze mieć przy sobie zapas wody i regularnie pichcić coś przy ognisku (jak na przykład samodzielnie złowione ryby). Niebezpieczeństwo stanowią również trudne warunki atmosferyczne, na czele z burzami czy śnieżycami.

Pomiędzy kolejnymi misjami wracamy do miasteczka pełniącego rolę naszej bazy wypadowej. Tutaj przyjmujemy kolejne zlecenia, prowadzimy rozmowy i zbieramy informacje na temat miejsc, które przyjdzie nam odwiedzić w następnej kolejności, a także zdobywamy niezbędny ekwipunek.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Little Devil Inside utrzymano w oryginalnej stylistyce. Podczas gdy wybrane jej elementy wykonano w przyjemnej dla oka, minimalistycznej technice low poly (jak modele postaci i przeciwników), inne są pełne detali i prezentują się realistycznie (na czele z roślinnością porastającą lokacje). Zabawa toczy się przy akompaniamencie soundtracku inspirowanego muzyką z epoki wiktoriańskiej.

Ostatnia modyfikacja 22 lutego 2024

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4,6 / 10 na podstawie 203 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Little Devil Inside: 16+

PC
PS4
PS5