Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry wieloosobowe wykorzystujące Internet Android 12

Rozgrywka przez Internet to najpowszechniejsza forma trybu multiplayer. Polega na łączeniu się z graczami z całego świata przez globalną sieć za pośrednictwem serwerów, za które najczęściej odpowiada producent gry. Te ostatnie mogą być zarówno publiczne, dostępnie dla każdego, jak i prywatne, a więc tylko dla użytkowników zaproszonych przez osobę pełniącą funkcję administratora.

Fantasy Life Online
Fantasy Life Online

Symulacje 23 lipca 2018

Symulator życia wzbogacony o liczne elementy RPG, w którym trafiamy do fantastycznej krainy i prowadząc do boju reprezentanta jednej z dwunastu profesji, przeżywamy rozmaite przygody, bawiąc się w pojedynkę lub w towarzystwie innych graczy.

AND

Old School RuneScape
Old School RuneScape

RPG 30 października 2018

Konwersja klasycznej gry z gatunku MMORPG, wydana pierwotnie na PC, a później również na Android i iOS. Produkcja posiada wsparcie dla rozgrywki cross-platformowej pomiędzy wszystkimi dostępnymi systemami.

AND

Gears POP!
Gears POP!

Strategiczne 22 sierpnia 2019

Taktyczna strategia czasu rzeczywistego, która jest spin-offem popularnego cyklu Gears of War. Filarem rozgrywki w Gears POP! są bitwy, w których mierzą się ze sobą dwa oddziały składające się zarówno z żołnierzy COG, jak i z jednostek Szarańczy.

AND

Warhammer Age of Sigmar: Champions
Warhammer Age of Sigmar: Champions

Logiczne 2 sierpnia 2018

Osadzona w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar gra karciana, łącząca fizyczne karty z systemem rozszerzonej rzeczywistości. Za stworzenie tego tytułu odpowiada firma PlayFusion, znana z opartej o podobny koncept produkcji Lightseekers.

AND

Lordmancer II
Lordmancer II

RPG 10 października 2018

Sieciowe RPG z modelem rozgrywki wzorowanym na Heroes of Might & Magic, które pozwala graczom „kopać” kryptowalutę i wydawać zdobyte w ten sposób fundusze wewnątrz gry. Produkcja stanowi kontynuację Lordmancera z 2008 roku.

AND

Ghostbusters World
Ghostbusters World

RPG 22 października 2018

Mobilna gra korzystająca z rzeczywistości rozszerzonej oraz popularnej marki Pogromcy duchów. Zadaniem graczy jest złapanie ponad 100 rodzajów zjaw, przenoszonych ze świata gry na obraz rejestrowany przez kamerę urządzenia.

AND

The Horus Heresy: Legions
The Horus Heresy: Legions

Strategiczne 26 lipca 2018

Gra karciana oparta na licencji stworzonego przez Games Workshop popularnego uniwersum Warhammera 40,000. Za The Horus Heresy: Legions odpowiada studio Everguild. Gra oferuje potyczki multiplayer oraz kampanię fabularną dla jednego gracza.

AND

Dissidia Final Fantasy: Opera Omnia
Dissidia Final Fantasy: Opera Omnia

RPG 30 stycznia 2018

Gra jRPG skupiająca się na toczeniu potyczek. Walki rozgrywane są w systemie turowym. Podczas zabawy wykorzystujemy rozmaite postacie znane z innych odsłon serii Final Fantasy, w tym Clouda z Final Fantasy VII.

AND

Captain Tsubasa: Dream Team
Captain Tsubasa: Dream Team

Sportowe 5 grudnia 2017

Gra sportowa przeznaczona dla fanów mangi i anime Captain Tsubasa, znanej w Polsce pod tytułem Kapitan Jastrząb. Podczas zabawy możemy nie tylko odgrywać słynne pojedynki, ale też tworzyć własne drużyny i bawić się z innymi graczami.

AND

Granblue Fantasy
Granblue Fantasy

RPG 1 maja 2014

Klasyczna bijatyka stworzona przez gigantów gatunku z japońskiego studia Arc System Works. Tytuł osadzony został w uniwersum niesamowicie popularnej mobilnej gry Granblue Fantasy, które stworzona została przez twórców serii Final Fantasy.

AND

DreamWorks Universe of Legends
DreamWorks Universe of Legends

Akcji 19 lipca 2017

Gra akcji, w której wcielamy się w najpopularniejszych bohaterów powołanych do życia przez wytwórnię DreamWorks na potrzeby produkowanych przez nią filmów i seriali. Postawione przed nami zadanie polega na pokrzyżowaniu planów złowrogiego Króla Globby’ego, co uskuteczniamy przemierzając zróżnicowane światy i walcząc z napotkanymi przeciwnikami.

AND

DC Unchained
DC Unchained

Akcji 29 marca 2018

Przygotowana przez południowokoreańskie studio 4:33 Creative Lab mobilna gra akcji w modelu free-to-play, przeznaczona głównie do wieloosobowej rozgrywki PvE oraz PvP. Akcja DC Unchained toczy się w uniwersum wykreowanym przez firmę DC Comics na potrzeby licznych komiksów, seriali animowanych oraz filmów. Produkcja czerpie przy tym z całego dorobku DC, a podczas zabawy mamy okazję odwiedzić wiele charakterystycznych dlań miejsc i pokierować najsłynniejszymi superbohaterami oraz superłotrami tego uniwersum. Sedno rozgrywki stanowi walka z hordami przeciwników kontrolowanych przez sztuczną inteligencję, a także starcia z innymi graczami. W trakcie zabawy formujemy trzyosobowe zespoły i bierzemy udział w dynamicznych pojedynkach, czyniąc użytek z indywidualnych umiejętności poszczególnych postaci. Całość oferuje kilka wariantów rozgrywki, w tym rozbudowany tryb fabularny, próbę czasową, misje specjalne, tryb defense, a także warianty rozgrywki oparte stricte na rywalizacji PvP.

AND

Shadowverse
Shadowverse

Strategiczne 17 czerwca 2016

Kolekcjonerska gra karciana japońskiego studia Cygames, rozpowszechniana w modelu free-to-play z mikropłatnościami. Rozgrywka w Shadowverse nie różni się znacząco od większości przedstawicielek swojego gatunku, a zabawa koncentruje się na pojedynkach, toczonych ze sztuczną inteligencją bądź innymi graczami za pomocą stopniowo kompletowanych talii kart. Do dyspozycji graczy oddano siedem klas postaci o odmiennych umiejętnościach. Celem każdego z pojedynków jest zaś sprowadzenie liczby punktów życia oponenta do zera, co czynimy poprzez zagrywanie kart, symbolizujących potwory lub zaklęcia. Tym co wyróżnia Shadowverse spośród konkurencji jest fakt, że w każdej turze gracze otrzymują do dyspozycji pewne zasoby złota, które mogą wykorzystać do ewolucji posiadanych stworów, co zwiększa ich statystyki, a czasem odblokowuje zupełnie nowe zdolności. Inną nowością są tzw. Amulety, czyli kategoria kart zagrywanych w strefę stronników, dających pasywne korzyści zagrywającemu.

AND

TauCeti Unknown Origin
TauCeti Unknown Origin

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Pierwszoosobowa strzelanka przeznaczona na konsole PlayStation 4 i Xbox One, PC-ty oraz urządzenia mobilne. Za jej produkcję odpowiedzialne jest studio BadFly Interactive, które zasłynęło serią Dead Effect. Gracze trafiają na niegościnną planetę, gdzie żyją stwory przypominające wielkie pająki czy dinozaury. Naszym zadaniem jest przetrwać w tym niebezpiecznym środowisku, wykorzystując futurystyczne bronie oraz wytwarzając narzędzia w ramach systemu craftingu. Elementy survivalowe uzupełniane są przez rozwiązania znane z gatunku RPG, np. postać zdobywa doświadczenie, które przekłada się na lepsze umiejętności. Podczas przygody uzyskujemy też lepsze wyposażenie i ulepszamy posiadane już narzędzia mordu. TauCeti Unknown Origin umożliwia zabawę w multiplayerze. Deweloperzy udostępnili tryby współpracy, PvE i PvP. Dodatkową atrakcją gry jest możliwość rozgrywki przy użyciu gogli rzeczywistości wirtualnej. Produkcja powstała przy użyciu technologii Unreal Engine 4.

AND

The Walking Dead: March to War
The Walking Dead: March to War

Strategiczne 31 sierpnia 2017

Mobilna strategia wieloosobowa oparta na licencji słynnego komiksu. The Walking Dead: March to War jest produkcją darmową z mikropłatnościami, przygotowaną przez twórców Game of Thrones Ascent i Star Trek Timelines. W grze przewodzimy grupie ocalałych po wybuchu epidemii zombie i próbujemy zapewnić im przetrwanie w świecie pełnym żywych trupów oraz bezwzględnych ludzi. W tym celu musimy rozbudowywać bazę, zarządzać surowcami oraz wysyłać podopiecznych na misje. Podczas zabawy konieczne jest też odnajdywanie ludzi błąkających się po świecie i werbowanie ich do naszej grupy. Każda taka postać posiada własną historię, osobowość oraz umiejętności, które możemy rozwijać; warto przy tym pamiętać, że śmierć jest tu ostateczna. Ważną rolę odgrywa system rady. W jej skład wchodzą znane z komiksów postacie, które można ustanowić dowódcami drużyn wysyłanych na misje. Ponadto The Walking Dead: March to War wymusza współpracę lub rywalizację z innymi graczami, którzy przewodzą podobnymi grupami ocalałych.

AND

Bloons TD 5
Bloons TD 5

Strategiczne 14 grudnia 2012

Produkcja typu tower defense, w której zadaniem gracza jest obrona małpiej krainy przed zakusami tytułowych Bloonów. W trakcie zabawy rozstawiamy zróżnicowane jednostki wzdłuż ścieżek obranych przez oponentów – w miarę postępów pozyskujemy środki niezbędne do rozbudowy oddanej w nasze ręce armii i do wprowadzania rozmaitych ulepszeń.

AND

Hackers
Hackers

Strategiczne 18 września 2016

Sieciowa gra strategiczna czeskiego studia Trickster Art, w której bierzemy udział w międzynarodowej cyberwojnie hakerów. Podczas zabawy stajemy po stronie swojego kraju, a naszym zadaniem jest hakowanie systemów przeciwnika, przy jednoczesnej rozbudowie własnej infrastruktury sieciowej i uodparnianiu jej na ataki wrogich hakerów. Rozgrywka składa się z szeregu misji związanych z włamywaniem się do systemów komputerowych, do czego wykorzystujemy cały szereg zróżnicowanych narzędzi sieciowych, programów, wirusów itp. Stopień skomplikowania zadań rośnie wraz z postępami rozgrywki, pozostawiając graczom sporą swobodę w wyborze metod działania. W grze Hackers możemy bowiem dokonywać zuchwałych włamań lub działać po chichu, możliwie jak najdłużej unikając wykrycia. W odróżnieniu od innych gier o podobnej tematyce, tytuł wyróżnia się atrakcyjną oprawą wizualną, a cała infrastruktura zbudowana jest z szeregu trójwymiarowych modeli, symbolizujących poszczególne moduły systemu.

AND

cWind: Sailing Simulator
cWind: Sailing Simulator

Symulacje 27 czerwca 2012

cWind: Sailing Simulator to symulator regat żeglarskich. Projekt stawia na realizm, zarówno pod względem sterowania, jak i zachowania łodzi w wodzie oraz zasad rządzących rywalizacją. Produkcja pozwala bawić się samotnie lub w multiplayerze.

AND

Pool Live Pro
Pool Live Pro

Sportowe 22 lutego 2016

Nastawiona na rywalizację graczy, społecznościowa gra bilardowa polskiego studia GameDesire. W grze możemy rywalizować w klasyczną ósemkę, dziewiątkę oraz tzw. Blackpool. Zdobytą za wygrane walutę przeznaczamy na odblokowywanie nowych klubów bilardowych oraz wpisowe na kolejne zawody.

AND

Dungeon Rushers
Dungeon Rushers

RPG 9 maja 2017

Dwuwymiarowa produkcja RPG typu dungeon-crawler niezależnego studia Goblinz. Gracz trafia do fantastycznego świata pełnego podziemi do spenetrowania, skarbów do znalezienia i potworów do ubicia. Jednocześnie Dungeon Rushers oferuje humorystyczne podejście do klasycznej tematyki fantasy. W grze prowadzimy drużynę śmiałków, których zadaniem jest pokonanie zaszytego w najgłębszym lochu władcy mroku. U naszego boku staje szaman, łuczniczka, wojowniczy krasnolud oraz bard. Zabawa opiera się na eksploracji i walce z przeciwnikami. Podróżowanie po świecie odbywa się na dwuwymiarowej mapie lochów, a gdy dochodzi do starcia, akcja przenosi się na pole walki. Bitwy rozgrywane są w systemie turowym, a kluczem do sukcesu jest odpowiednie rozstawienie walczących i rozważne korzystanie z ich zdolności. Ponadto, odwiedzane miejsca pełne są rozmaitych przedmiotów, w tym uzbrojenia. W grze funkcjonuje również zaawansowany system craftingu oraz handlu. Obok fabularnej kampanii dla pojedynczego gracza, Dungeon Rushers oferuje tryb multiplayer, w którym walczymy z innymi na arenie.

AND

MU Origin
MU Origin

RPG 29 marca 2016

Gra typu MMORPG, opracowana przez zespół Webzen Inc. Produkcja czerpie garściami z legendarnego, dostępnego wyłącznie na komputerach osobistych MU Online, którego mechanizmy dostosowano do specyfiki urządzeń mobilnych. Gracz trafia do fantastycznego świata rozdartego wojną, jaka rozgrywa się pomiędzy dobrem a złem. Zabawę rozpoczynamy od wyboru jednej z trzech klas postaci (Dark Knight, Dark Wizard, Elf), jakie zróżnicowano pod kątem zdolności bojowych i przedmiotów wykorzystywanych na placu boju. Rozgrywka, oparta na eksploracji otwartego świata, wykonywaniu rozmaitych zadań oraz walce z przeciwnikami, toczy się w czasie rzeczywistym. W MU Origin grać można zarówno w pojedynkę, jak i w drużynie, a interakcja pomiędzy poszukiwaczami przygód odbywa się również poprzez handel i wymianę towarów oraz bezpośrednie starcia w ramach opartego na rywalizacji trybu PvP. Tytuł dystrybuowany jest w modelu darmowym z mikropłatnościami.

AND

NCIS: Hidden Crimes
NCIS: Hidden Crimes

Przygodowe 10 maja 2016

Przygotowana przez firmę Ubisoft casualowa przygodówka detektywistyczna z ukrytymi przedmiotami, oparta na licencji popularnego serialu telewizyjnego Agenci NCIS. Pod względem mechaniki, produkcja stanowi kontynuację rozwiązań znanych z wydanej dwa lata wcześniej gry CSI: Hidden Crimes. W trakcie zabawy zajmujemy się więc kolejnymi śledztwami, prowadzonymi przez tytułowych agentów w wielu zróżnicowanych lokacjach. Odwiedzamy miejsca zbrodni, przesłuchujemy świadków, a także zbieramy i analizujemy odnalezione dowody oraz poszlaki. W NCIS: Hidden Crimes pojawiają się typowe dla gatunku elementy, takie jak przeszukiwanie scen z ukrytymi przedmiotami czy rozwiązywanie zróżnicowanych zagadek logicznych. Twórcy postarali się jednak o sporą różnorodność wyzwań, oferując sześć różnych metod prowadzenia śledztwa oraz dziewięć rodzajów minigier. Rozgrywkę uatrakcyjnia zaś obecność wszystkich znanych z serialu postaci, takich jak agent Gibbs czy laborantka Abby.

AND

CSR Racing 2
CSR Racing 2

Wyścigi 29 czerwca 2016

Mobilna gra wyścigowa, korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami. CSR Racing 2 jest dziełem studia NaturalMotion, które ma na koncie zarówno jej poprzedniczkę, jak i m.in. Backbreaker czy Dawn of Titans. CSR Racing 2 skupia się na wyścigach typu drag; odbywają się one na krótkich, prostych odcinkach drogi, a chodzi w nich wyłącznie o rozwinięcie jak największej prędkości - cała trudność sprowadza się do odpowiedniego manipulowania przyspieszeniem oraz ręczną skrzynią biegów. W grze możemy pojeździć ponad pięćdziesięcioma licencjonowanymi autami, w tym modelami takich producentów jak Ferrari, McLaren, Bugatti, Lamborghini, Pagani czy Koenigsegg, a każdy z nich prowadzi się trochę inaczej. Początkowo mamy dostęp do kilku z nich, a lepsze samochody odblokowujemy w miarę postępów w grze. Dodatkowo CSR Racing 2 oferuje bogate opcje tuningowe – gracz może wymieniać poszczególne części, zmieniać ciśnienie w oponach, montować dopalacze, a nawet przeznaczyć zbędne auta na części. W grze znajdziemy fabularny tryb kampanii dla jednego gracza oraz rozbudowany multiplayer.

AND

Armello
Armello

Strategiczne 13 września 2018

Oryginalne połączenie elektronicznej gry planszowej, karcianki oraz strategii turowej z elementami RPG. Za produkcję Armello odpowiada grupa australijskich deweloperów i niezależnych artystów League of Geeks, a część środków na rozwój gry udało się zgromadzić dzięki zbiórce na Kickstarterze. Armello jest osadzone w baśniowym świecie fantasy, zamieszkanym przez antropomorficzne zwierzęta. W krainie tej cztery rywalizujące klany usiłują przejąć władzę z rąk zdegenerowanego króla. Rozgrywka skupia się na eksploracji, wykonywaniu misji oraz walce. Bohaterowie poruszają się w turach po pokrytej heksagonami mapie proceduralnie generowanego świata. Oprócz wyposażania swoich podopiecznych w coraz lepszy sprzęt, gracz dobiera sobie talię kart, odpowiadających za różnego rodzaju przedmioty czy akcje i wykorzystywanych w trakcie walk. Armello umożliwia zabawę ze sztuczną inteligencją lub z innymi graczami. Oprawa graficzna produkcji łączy elementy 2D i 3D, a jej baśniowy charakter przypomina animacje wytwórni Disney. Z kolei za muzykę odpowiadają Michael Allen i Lisa Gerrard (znana z zespołu Dead Can Dance).

AND