Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 lutego 2007, 13:42

autor: Sargeras

Prognozy sprzedaży Windows Vista są przesadzone

Dyrektor generalny Microsoftu - Steve Ballmer - przyznał podczas konferencji prasowej, że prognozy sprzedaży nowego systemu operacyjnego Windows Vista były nadmiernie optymistyczne.

Dyrektor generalny Microsoftu - Steve Ballmer - przyznał podczas konferencji prasowej, że prognozy sprzedaży nowego systemu operacyjnego Windows Vista były nadmiernie optymistyczne: „Cieszy mnie entuzjazm, z jakim inwestorzy podchodzą do Visty. Jednakże muszą zrozumieć, że wyliczenia przyszłych przychodów ze sprzedaży Visty zostały oparte na nazbyt agresywnych przesłankach”.

Ballmer stwierdził, że obniżona cena, ograniczony popyt ze strony firm oraz piractwo komputerowe mogą spowodować mniejsze niż się spodziewano przychody. Przewidywany jest wzrost sprzedaży na nowych rynkach, takich jak Chiny, Indie, czy Brazylia, ale nie będzie to miało dużego wpływu na wyniki względem trendów w krajach wysokorozwiniętych i w krajach o dużym rozpowszechnieniu piractwa. Popyt na Widnows Vista wśród podmiotów gospodarczych nie jest wysoki, ale i tak większy niż prognozowano. Dlatego przychody ze sprzedaży w tej konkretnej grupie klientów mogą być nieco okazalsze, niż wynika z przewidywań. Niestety Steve Ballmer nie przedstawił konkretnych liczb.

Jeżeli zaś chodzi o zdanie graczy, czyli de facto, grupy docelowej tego systemu, to zdecydowana większość wstrzymuje się z jego zakupem do czasu pojawiania się pakietu DirectX 10 oraz pierwszych gier z myślą o nim przygotowanych. A nastąpi to gdzieś w okolicach połowy roku. Wówczas może zacznie się jakieś większy ruch w tym temacie.

Zapraszamy też do zapoznania się z artykułem dotyczącym nowego systemu, jaki znajduje się na naszym serwisie – „Która Vista dla gracza?”.

Ostatnia aktualizacja: 2007-02-22

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.