Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 czerwca 2007, 06:29

autor: BK

PDP: kolejny krok w stronę wirtualnej rzeczywistości?

Dostępne niegdyś hełmy VR nie odniosły na rynku wielkiego sukcesu – ciężko powiedzieć, czy dzięki swojej wysokiej (jak na kieszeń zwykłego gracza) cenie, dużej wadze, czy może z jeszcze innych przyczyn. Co jakiś czas pojawiają się jednak na rynku firmy, które swoimi urządzeniami próbują uwolnić nas od telewizorów i monitorów.

Dostępne niegdyś hełmy VR nie odniosły na rynku wielkiego sukcesu – ciężko powiedzieć, czy dzięki swojej wysokiej (jak na kieszeń zwykłego gracza) cenie, dużej wadze, czy może z jeszcze innych przyczyn. Co jakiś czas pojawiają się jednak na rynku firmy, które swoimi urządzeniami próbują uwolnić nas od telewizorów i monitorów oraz sprawić, że jeszcze bardziej poczujemy się, jak mieszkańcy świata przedstawionego w grze.

PDP: kolejny krok w stronę wirtualnej rzeczywistości? - ilustracja #1

 

Jednym z takich gadżetów jest Portable Display Player, który na początku tego tygodnia przetestowali redaktorzy serwisu internetowego PALGN. PDP wyróżnia się tym, że jest mały i lekki (trochę większy niż tradycyjne okulary!) i można do niego wysyłać obraz z naprawdę wielu źródeł. Jak pewnie się domyślacie, poza odtwarzaczami DVD bez problemu działa on również z konsolami.

Cały test, wraz ze sporą liczbą fotografii, znajdziecie na tej stronie. Dziennikarze PALGN chwalą urządzenie za to, że jest dobrze zaprojektowane, ma wbudowane słuchawki oraz narzekają, że nie dało się do niego podłączyć PSP i Nintendo DS. Ponoć cała zabawa sprowadza się do tego, że widok prezentuje się tak, jak dwa ekrany o przekątnej 48 cali, wyświetlające obraz w rozdzielczości 640x480, oglądane z odległości 7 stóp.

PDP: kolejny krok w stronę wirtualnej rzeczywistości? - ilustracja #2

 

Testowany przez PALGN model trafił do sklepów na terenie Australii 15 czerwca w cenie 549 dolarów i na razie nie są znane plany producenta co do sprzedaży zabawki w innych krajach. Czy mamy czego żałować? Trochę na pewno tak – PDP nie jest pozbawione wad, ale mimo to warto zasmakować VR, choćby w takim wydaniu. Dla wszystkich, którzy chcieliby zdobyć PDP mamy dobrą wiadomość: redakcja wspomnianego serwisu przygotowała specjalny konkurs, w którym do wygrania są dwa egzemplarze okularów. Zadanie, które trzeba wykonać, by wziąć udział w losowaniu nie jest trudne, więc życzymy powodzenia.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.