Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 kwietnia 2014, 10:25

Nowe sterowniki od Nvidii (337.50 Beta) dostępne od jutra

Firma Nvidia poinformowała, że jutro (7 kwietnia) dostępne staną się nowe sterowniki – oznaczone jako 337.50 Beta – dedykowane najnowszym kartom grafiki marki GeForce. Gracze powinni odnotować dzięki nim nawet kilkadziesiąt procent wzrostu wydajności w wybranych grach.

Firma Nvidia wypuszcza kolejną wersję sterowników do swoich kart grafiki z serii GeForce. Nowe wydanie – oznaczone jako 337.50 Beta – zostanie udostępnione do pobierania jutro. Jak zwykle, kilkanaście gier doczeka się przyspieszenia działania (nawet o kilkadziesiąt procent); pełną ich listę znajdziecie niżej, natomiast już w tym miejscu warto zwrócić uwagę, że w sporej mierze mamy tu do czynienia z nieco leciwymi już tytułami, wydanymi na przestrzeni lat 2010-2013. Osoby, które oczekiwałyby wsparcia dla ostatnich hitów – jak chociażby Thiefa czy Titanfalla – mogą poczuć się zawiedzione. Co więcej, w notce opisującej sterowniki wskazano, że zmiany mają odczuć jedynie posiadacze układów graficznych z najnowszej serii GeForce GTX 700 – jednak istnieje prawdopodobieństwo, że poprawę odnotują również użytkownicy starszych modeli.

Poprawa wydajności cieszy, ale czy nowe sterowniki można uznać za próbę stawienia czoła technologii Mantle od AMD? - Nowe sterowniki od Nvidii (337.50 Beta) dostępne od jutra - wiadomość - 2014-04-06
Poprawa wydajności cieszy, ale czy nowe sterowniki można uznać za próbę stawienia czoła technologii Mantle od AMD?

Skok wydajności dla kart z pojedynczym GPU

Skok wydajności dla kart pracujących w układzie SLI

  • Total War: Rome II – wzrost do 71%
  • Sniper Elite V2 – wzrost do 53%
  • Aliens vs Predator – wzrost do 45%
  • Sleeping Dogs – wzrost do 31%
  • Call of Duty: Black Ops II – wzrost do 20%
  • Hitman: Rozgrzeszenie – wzrost do 10%
  • F1 2013 – wzrost do 9%
  • Far Cry 3 – wzrost do 7%
  • Metro: Last Light – wzrost do 6%
  • Batman: Arkham Origins – wzrost do 6%

Poprawę działania w wymienionych tytułach uzyskano dzięki optymalizacji bibliotek DirectX. Oprócz większej liczby klatek na sekundę podczas zabawy, można spodziewać się również skróconego czasu wczytywania danych. Rzecz jasna, to, jaki efekt da się odczuć konkretnie w Waszym przypadku, zależy od wielu czynników, jak model karty grafiki, konfiguracja systemowa etc.

Na tym zmiany się nie kończą – w innych aspektach Nvidia udowadnia, że ma na względzie również najnowsze pozycje na rynku elektronicznej rozrywki. Dodano mianowicie profile technologii SLI zarówno dla dostępnych już gier Total War: Rome II, War Thunder oraz Diablo III, jak i dla nadchodzącego Watch Dogs. Poprawiono także kompatybilność różnych tytułów z technologią 3D Vision – dotyczy to następujących produkcji: Path of Exile, KickBeat (profile 3D Vision), Assassin’s Creed: Liberation HD, Sniper Elite: Nazi Zombie Army 1 i 2, Strike Suit Zero oraz Watch Dogs (profile 3D Compatibility Mode). Pełną listę zmian wprowadzanych przez sterowniki w wersji 337.50 Beta znajdziecie pod poniższym linkiem: