Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 kwietnia 2014, 08:56

autor: Góral

World of Tanks - drugi dzień Wielkiego Finału Wargaming.net League zakończony. Polacy odpadli z rozgrywek

Wczoraj odbyły się zmagania e-sportowców w drugim dniu Wielkiego Finału Wargaming.net League w grze World of Tanks. Nasz rodzimy zespół Lemming Train niestety odpadł z dalszych rozgrywek, przegrywając z silniejszymi ekipami Natus Vincere i The RED Rush: Unity. Dziś rozegrane zostaną ostatnie mecze, które wyłonią najlepszą ekipę "czołgistów".

Zakończono kolejny dzień Wielkiego Finału trzeciego sezonu mistrzostw Wargaming.net League w World of Tanks. Dla wszystkich zainteresowanych mamy dwie informacje – dobrą i złą. Zacznijmy może od tej pierwszej. W drugim dniu zmagań e-sportowców, byli oni dopingowani przez znacznie większą publiczność niż w piątek, która tłumnie zjawiła się w warszawskich Złotych Tarasach i dane jej było obejrzeć emocjonujące spotkania. Niestety, polski zespół Lemming Train nie poradził się z ekipami Natus Vincere i The RED Rush: Unity, odpadając tym samym z dalszych rozgrywek. Turniej trwa jednak dalej i dziś zostaną rozegrane ostatnie mecze, które wyłonią zwycięzcę trzeciego sezonu mistrzostw Wargaming.net League w World of Tanks.

Na Wielki Finał Wargaming.net League przyszli zarówno młodsi, jak i starsi gracze. / fot. WildCamel. - World of Tanks - drugi dzień Wielkiego Finału Wargaming.net League zakończony. Polacy odpadli z rozgrywek - wiadomość - 2014-04-06
Na Wielki Finał Wargaming.net League przyszli zarówno młodsi, jak i starsi gracze. / fot. WildCamel.

Polski zespół Lemming Train niestety nie powtórzył sukcesu teamu Virtus.pro z katowickiego IEM-u. Choć Polacy pewnie zwyciężyli 3:1 w pierwszym sobotnim meczu, to w następnych dwóch starli się z wysoko ocenianymi rosyjskimi zespołami. Szczególnie nie dziwi porażka 3:0 z ekipą Natus Vincere - faworytem turnieju. Warto podkreślić, że polska publiczność do końca dopingowała „Lemmingi”, a na koniec gromkimi oklaskami podziękowała im za udział w finałach.

Do dalszych rozgrywek przeszły drużyny Virtus.pro, Natus Vincere, The RED Rush: Unity oraz PvP Superfriends, których zmagania obejrzymy podczas dzisiejszego dnia.

Wczorajsze zmagania „czołgistów” cieszyły się sporym zainteresowaniem. / fot. WildCamel. - World of Tanks - drugi dzień Wielkiego Finału Wargaming.net League zakończony. Polacy odpadli z rozgrywek - wiadomość - 2014-04-06
Wczorajsze zmagania „czołgistów” cieszyły się sporym zainteresowaniem. / fot. WildCamel.

Sobota okiem WildCamela

Drugi dzień finałów w „czołgach” zgromadził znacznie większą publiczność niż pierwszy. Aby dostać się do przestronnej sali kinowej, w której odbywały się mecze, trzeba było nieraz poczekać dłuższą chwilę w nadziei, że zwolnią się miejsca. Jak zwykle – a nie zdziwi ta uwaga nikogo, kto wziął udział w którymś z e-sportowych wydarzeń w Polsce – publiczność dopisała, nie tylko w liczbie, ale także i w jakości. Nie zabrakło żywiołowego dopingu czy oklasków dla wszystkich zwycięskich drużyn.

World of Tanks jest grą, w której, obok wielu młodych graczy, pokaźne jest również grono tych bardziej dojrzałych. Szczególnie ujmujący był dosyć częsty widok ojców przybyłych na Grand Finals razem ze swoimi pociechami, aby na żywo obserwować zmagania w „czołgach”, w które przecież obie generacje – ojciec i syn – razem się zagrywają. Fakt, że produkcja trafia do graczy w różnym wieku, świadczy zarówno o sile jak i żywotności tej pozycji.

Jeśli pragniesz dowiedzieć się, na czym polega rozgrywka w World of Tanks, dlaczego jest to tak emocjonujące i jak przyciąga miliony graczy na całym świecie - zapraszamy do naszego działu Multigier. Znajdziesz tam informacje o tej grze jak i innych darmowych e-sportowych tytułach, takich jak League of Legends czy World of Warplanes.

Wyniki drugiego dnia zmagań. - World of Tanks - drugi dzień Wielkiego Finału Wargaming.net League zakończony. Polacy odpadli z rozgrywek - wiadomość - 2014-04-06
Wyniki drugiego dnia zmagań.