Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 kwietnia 2014, 14:08

autor: Góral

World of Tanks - jutro rozpoczęcie Wielkiego Finału trzeciego sezonu mistrzostw Wargaming.net League

Jutro, w warszawskich Złotych Tarasach, rozpocznie się Wielki Finał trzeciego sezonu mistrzostw Wargaming.net League w grze World of Tanks. 14 zespołów powalczy o nagrody o łącznej wartości 300 tys. dolarów. W związku z tym przypominamy o szczegółach turnieju.

Wielki Finał Wargaming.net League – zmagania rozpoczną się jutro. - World of Tanks - jutro rozpoczęcie Wielkiego Finału trzeciego sezonu mistrzostw Wargaming.net League - wiadomość - 2014-04-03
Wielki Finał Wargaming.net League – zmagania rozpoczną się jutro.

Na początku marca informowaliśmy o zbliżającym się Wielkim Finale trzeciego sezonu mistrzostw Wargaming.net League w grze World of Tanks – jednej z najpopularniejszych produkcji free-to-play. W zmaganiach weźmie udział czternaście drużyn, w tym polski zespół Lemming Train, a walka toczyć będzie się o wielkie pieniądze, gdyż pula nagród przekroczy 900 tysięcy złotych. W związku z tym w najbliższych dniach spodziewajcie się na naszych łamach relacji z turnieju, a dziś zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami Wielkiego Finału oraz z opisem rodzimej drużyny.

Na początek przypominamy o ujawnionej kilkanaście dni temu rozpisce poszczególnych dni finału. Zmagania odbywać będą się w warszawskim Multikinie na 3 piętrze Złotych Tarasów, w głównej sali kinowej. Rywalizacja rozpocznie się jutro o godzinie 12:00. W drugi dzień drużyny walczyć będą ze sobą w godzinach 9:00 – 19:00, tak samo jak w niedzielę, przy czym ostatnie starcie i ceremonia wręczenia nagród zostały zaplanowane na 17:45 – 19:00. Osoby, które nie zjawią się osobiście w Warszawie, będą mogły na żywo śledzić zmagania na oficjalnym kanale w serwisie Twitch, natomiast szczegółowy harmonogram znajdziecie tutaj.

W zawodach wezmą udział następujące drużyny:

 • Fnatic (Ameryka Północna),
 • SIMP (Ameryka Północna),
 • ARETE (Korea Południowa),
 • NOA (Korea Południowa),
 • PVP Super Friends (południowo-wschodnia Azja),
 • UAD (południowo-wschodnia Azja),
 • Energy Pacemaker (Chiny),
 • E-Sports Club (Chiny),
 • Na’Vi (region Wspólnoty Niepodległych Państw),
 • RR-UNITY (region Wspólnoty Niepodległych Państw),
 • Virtus.pro (Rosja),
 • Synergy (Rosja),
 • Lemming Train (Polska),
 • Team WUSA (Niemcy).

My oczywiście trzymamy kciuki za rodaków, więc z wielką przyjemnością przedstawiamy poniżej ich skrócony profil, a więcej informacji na ten temat szukajcie w tym miejscu.

World of Tanks - jutro rozpoczęcie Wielkiego Finału trzeciego sezonu mistrzostw Wargaming.net League - ilustracja #2Lemming Train (dawniej Mousesports) to jedna z najbardziej uznanych drużyn biorących udział w turniejach World of Tanks. Wsród najważniejszych sukcesów zespołu można wymienić m.in. pierwsze miejsce w Intel Extreme Masters na targach CeBIT oraz dotarcie do finałów Wargaming.net League w pierwszym i trzecim sezonie. Ekipa składa się z dziesięciu osób, którym przewodzi Mateusz Nowak, pozostali gracze to: Kosma Baniewicz (menedżer drużyny), Maciek Manka, Wojciech Czaban, Oleksij Zacharczuk, Grzegorz Stańczyk, Sebastian Pokrywka, Piotr Surma, Piotr Brochlecki i Piotr Peschke.

Trofeum Wargaming.net League. - World of Tanks - jutro rozpoczęcie Wielkiego Finału trzeciego sezonu mistrzostw Wargaming.net League - wiadomość - 2014-04-03
Trofeum Wargaming.net League.

Kilka słów warto także poświęcić niebagatelnej puli nagród, wynoszącej aż 300 tys. dolarów, czyli ponad 900 tys. zł. Jak czytamy na oficjalnej stronie gry:

„W przeciwieństwie do poprzednich zawodów, w których nagrody przydzielaliśmy w oparciu o ostateczną lokatę drużyny, nagrody za Grand Finals zależeć będą zarówno od osiągniętego miejsca, jak również od wyników poszczególnych bitew rozegranych podczas całego turnieju. Im mniej przegranych lub remisów, tym większa nagroda!”

Każdej rozgrywce przyznana zostanie odpowiednia pula pieniędzy, która ma być zwiększana wraz z kolejnymi rundami. Jeżeli któraś z drużyn wygra wszystkie spotkania i cały turniej bez żadnej porażki, to zgarnie ponad 100 tys. dolarów, czyli 1/3 całej puli.

Więcej informacji na temat Wielkiego Finału trzeciego sezonu mistrzostw Wargaming.net League w grze World of Tanks znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

Jest to już kolejny, po Intel Extreme Masters w Katowicach, głośny finał rozgrywek e-sportowych. W Polsce są one coraz popularniejsze. Wszystkich zainteresowanych topowymi grami turniejowymi zapraszamy do działu Multigier, gdzie możecie zdobyć więcej informacji na temat World of Tanks, a także innych gier związanych z e-sportem, jak League of Legends czy War Thunder.