Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 18 marca 2014, 14:48

autor: qjin

World of Tanks – pierwsze szczegóły na temat Wielkiego Finału mistrzostw świata

W pierwszym tygodniu kwietnia tego roku zaplanowano finał ligi Wargaming.net w World of Tanks, niezwykle popularnej grze z gatunku MMO. Zakończenie rozgrywek odbędzie się w Warszawie, o czym wiemy już od jakiegoś czasu, ale tym razem poznaliśmy szczegółowe informacje na temat oczekiwanego wydarzenia.

Wielki Finał w World of Tanks coraz bliżej – wstęp na wydarzenie będzie wolny - World of Tanks – pierwsze szczegóły na temat Wielkiego Finału mistrzostw świata - wiadomość - 2014-03-18
Wielki Finał w World of Tanks coraz bliżej – wstęp na wydarzenie będzie wolny

Tak jak informowaliśmy w pierwszym tygodniu marca, niebawem w naszym kraju odbędzie się Wielki Finał mistrzostw świata w World of Tanks. Jako że termin rozpoczęcia tego ważnego dla fanów gry wydarzenia nieuchronnie się zbliża, firma Wargaming.net postanowiła podzielić się szczegółowymi informacjami związanymi z imprezą. Finały mają trwać od 4 do 6 kwietnia 2014 roku w warszawskich Złotych Tarasach (na trzecim piętrze, w największej sali kinowej Multikina), a pula nagród przekroczy 900 tysięcy złotych. Międzynarodowe zespoły e-sportowe rozpoczną rywalizację w pierwszy piątek przyszłego miesiąca o godzinie 12:00. W drugim dniu zmagania potrwają od 9:00 do 19:00. O tej samej godzinie w niedzielę ruszy ostatnia faza meczów w World of Tanks i, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, finałowe starcie powinno odbyć się między 17:45 a 19:00. W tym czasie przewidziano również ceremonię wręczenia nagród zwycięzcom.

W turnieju weźmie udział czternaście drużyn reprezentujących różne kraje. W zmaganiach nie zabraknie Polaków, a konkretnie zespołu Lemming Train. Rozkład meczów i podział drużyny na dwie grupy poznamy za tydzień, 24 marca, a dzień później nagranie z losowania w studiu telewizyjnym w Kolonii zostanie udostępniony na kanale Twitch.tv firmy Wargaming.net. Jeśli chodzi o Wielki Finał, to na wydarzenie będzie mógł przyjść każdy zainteresowany - nie tylko po to, by oglądać najlepsze zespoły międzynarodowe, ale także po to, by wziąć udział w konkursach z licznymi nagrodami. Dla osób, które mają daleko do Warszawy, przygotowano transmisję na żywo z profesjonalnym komentarzem do obejrzenia w tym miejscu. Więcej szczegółów na temat imprezy znajdziecie na specjalnej stronie internetowej poświęconej finałom ligi Wargaming.net w World of Tanks.

900 tysięcy złotych to niesamowita kwota nawet dla zawodowych graczy. Możecie sami sprawdzić i przekonać się, dlaczego World of Tanks jest tak popularne wśród milionów czołgistów na całym świecie. Wystarczy zajrzeć do naszego działu Multigier, gdzie znajdziecie więcej informacji na temat rozgrywki i przy okazji wypróbować inną grę Wargaming.net – World of Warplanes, również w modelu Free To Play.

World of Tanks to ciesząca się od lat dużym zainteresowaniem gra MMO oparta na modelu biznesowym free-to-play. Rozgrywka nie wymaga zatem żadnych opłat, aczkolwiek są dostępne opcjonalne mikrotransakcje. Aktualnie produkcja, w której toczymy walkę z udziałem czołgów, jest popularna nie tylko wśród zwykłych graczy, ale także wśród profesjonalistów, czego dowodem są omówione w newsie finały ligi e-sportowej. Do końca minionego roku odnotowano 78 milionów zarejestrowanych użytkowników, a aby ich zadowolić, a także zachęcić kolejne osoby do wirtualnej zabawy, studio Wargaming.net aktualizuje World of Tanks na bieżąco i szykuje większe zmiany w grze.

Szykuje się wiele, miejmy nadzieję emocjonujących, starć w World of Tanks - World of Tanks – pierwsze szczegóły na temat Wielkiego Finału mistrzostw świata - wiadomość - 2014-03-18
Szykuje się wiele, miejmy nadzieję emocjonujących, starć w World of Tanks