Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2014, 14:12

autor: Góral

Nowy Rollercoaster Tycoon ukaże się w tym roku także na PC

Kilka dni temu informowaliśmy, że czwarta odsłona serii Rollercoaster Tycoon ukaże się tylko na urządzeniach mobilnych. Firma Atari poinformowała jednak na Twitterze, że szykuje także coś dla fanów marki będących użytkownikami komputerów PC. Niestety nie podzielono się szczegółami, ale wszystkie znaki na niebie sugerują nadejście gry sieciowej.

Kilka dni temu na łamach Gramy Na Wynos informowaliśmy o kolejnej odsłonie serii Rollercoaster Tycoon, tym razem dedykowanej urządzeniom mobilnym (iOS). Nie wszystkim fanom spodobało się takie rozwiązanie, więc firma Atari dość szybko ujawniła w serwisie społęcznościowym Twitter, że szykuje także coś dla użytkowników komputerów PC. Niestety, oprócz zapewnienia, że tajemniczy projekt trafi na rynek jeszcze w tym roku, nie udzielono żadnych informacji. Możemy więc jedynie podejrzewać, że być może chodzi o jakiś spin-off, grę przeglądarkową, społecznościową, konwersję mobilnej „czwórki”, ciężko stwierdzić. Na pełnoprawną kontynuację PC-towej „trójki” raczej nie ma co liczyć, gdyż priorytety firmy na kolejne lata zakładają rozwój w zupełnie innych segmentach rynku.

Atari obiecuje „PC-towe doświadczenie” dla fanów serii Rollercoaster Tycoon.
Atari obiecuje „PC-towe doświadczenie” dla fanów serii Rollercoaster Tycoon.

Jak czytamy w ostatnim raporcie finansowym niegdyś wielkiej firmy, „strategia spółki opiera się na grach z cyfrowej dystrybucji, MMO, produkcjach dla urządzeń mobilnych i na licencjach”. W dalszej części dokumentu, w sekcji prezentującej katalog na lata 2014 – 2015 widzimy, że w grach online, obok Alone in the Dark i Haunted House, widnieje właśnie Rollercoaster Tycoon. Możliwe więc, że chodzi o tytuł free-to-play, oparty na systemie mikropłatności. Jakkolwiek by nie było, o wynikach prac deweloperów z Atari przekonamy się jeszcze w tym roku.