Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2014, 14:59

autor: qjin

Diablo III żegna się na zawsze z domem aukcyjnym

Zgodnie z obietnicą złożoną kilka miesięcy temu, firma Blizzard Entertainment zamknęła dzisiaj dom aukcyjny w grze Diablo III. Oznacza to, że nie można już wystawiać żadnych przedmiotów zarówno za złoto, jak i prawdziwe pieniądze. Osoby, których aukcje zostały lub zostaną wkrótce zakończone, będą mogły odbierać wyposażenie do czerwca bieżącego roku.

Stało się. Dom aukcyjny w Diablo III, ostatniej części znanej serii hack’n’slash, został oficjalnie zlikwidowany z dniem dzisiejszym. Szczegóły na temat oczekiwanych od wielu miesięcy zmian poznaliśmy już w ubiegłym tygodniu i zgodnie z nimi rozwiązanie nie powróci do produkcji w żadnej innej postaci. Nie powróci, gdyż pomysł nie do końca spełnił swoje zadanie – według firmy Blizzard negatywnie odbił się na rozgrywce. Obecnie, w związku z usunięciem domu aukcyjnego, trwa proces likwidowania istniejących aukcji, zarówno za walutę gry, jak i prawdziwe pieniądze. Bez obaw – niesprzedane przedmioty lub złoto będzie można odbierać do 24 czerwca 2014 roku w zakładce zakończonych transakcji. Po tym czasie nie będzie to możliwe.

Dzisiejsze zmiany są częścią przygotowania gry pod pierwszy, oficjalny dodatek – Diablo III: Reaper of Souls, który pojawi się w sprzedaży 25 marca 2014 roku na PC, a w późniejszym okresie także na PlayStation 4. Niedawno pojawiła się również dość spora aktualizacja, która m.in. zmieniła nieco system generowania przedmiotów. To jednak tylko wstęp do tego, co przyniesie premiera rozszerzenia, o czym możecie przekonać się, zaglądając do naszego przeglądu nowości.

Diablo III wyszło na PC w maju 2012 roku i do końca 2013 roku udało się sprzedać ponad 15 milionów egzemplarzy. Od dnia debiutu gra jest aktualizowana na bieżąco. Ostatnio ponownie przyglądamy się tytułowi, w którym firma Blizzard rezygnuje z wielu, niezbyt przychylnie przyjętych, rozwiązań. Dzisiejsza likwidacja domu aukcyjnego nie powinna źle wpłynąć na odbiór gry.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.