Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2014, 13:25

Diablo III – szczegóły dotyczące zamknięcia domu aukcyjnego

Firma Blizzard Entertainment przygotowuje się nie tylko do premiery pierwszego, oficjalnego rozszerzenia do Diablo III, ale także do zamknięcia domu aukcyjnego we wspomnianej grze, które nastąpi już w przyszłym tygodniu. W związku z tym poznaliśmy szczegółowe informacje dotyczące planowanych zmian.

Gracze Diablo III niedługo pożegnają się z domem aukcyjnym, który – jak zarzeka firma Blizzard – już nie powróci do gry - Diablo III – szczegóły dotyczące zamknięcia domu aukcyjnego - wiadomość - 2014-03-15
Gracze Diablo III niedługo pożegnają się z domem aukcyjnym, który – jak zarzeka firma Blizzard – już nie powróci do gry

Mimo że od premiery pecetowej wersji Diablo III minęły prawie dwa lata, to firma Blizzard, która słynie z długiego wspierania swoich produkcji, nadal wprowadza istotne poprawki i zmiany w swoim ostatnim hack’n’slashu. Z okazji zbliżającej się premiery dodatku Diablo III: Reaper of Souls doczekaliśmy się niedawno udostępnienia obszernej aktualizacji 2.0.1, a 18 marca tego roku o godzinie 11:00 czasu polskiego (godzina może ulec zmianie) zostanie oficjalnie zamknięty dom aukcyjny, o czym wiemy od wielu miesięcy. Jego usunięcie jest umotywowane tym, że po prostu nie spełnił pokładanych nadziei i „sprawił, że proces [zdobywania unikatowego wyposażenia – dop. red.] został zbyt uproszczony i niweczył kluczowy element nagradzania gracza”. Na oficjalnym forum Battle.net firma Blizzard odpowiedziała na najważniejsze pytania dotyczące zamknięcia domu aukcyjnego, w którym gracze mogli sprzedawać przedmioty za złoto albo prawdziwe pieniądze.

Planowane zmiany nie będą wymagały żadnych przerw technicznych, a w momencie ich wprowadzenia wszystkie dotychczasowe aukcje zostaną zakończone. Licytowane przedmioty trafią do osoby, która w chwili zamknięcia domu zaoferowała najwięcej złota/pieniędzy, natomiast pozostałe wyposażenie znajdzie się z powrotem w rękach posiadacza. Co warto nadmienić, niesprzedana broń czy zyski ze sprzedaży będą widoczne w zakładce zakończonych transakcji (dostępnej po kliknięciu na ikonę młotka i wybraniu odpowiedniego domu aukcyjnego) do 24 czerwca 2014 roku włącznie. Gdy nie odbierzecie ich do tego czasu, przedmioty przepadną. Tak więc teraz macie ostatnią szansę na to, by sprzedać zalegający Wam na ekranie ekwipunku dorobek w Diablo III. Pełne FAQ znajdziecie pod tym adresem.

Diablo III sprzedało się do końca 2013 roku w nakładzie przekraczającym 15 milionów egzemplarzy. Niebawem – tydzień po zamknięciu domu aukcyjnego w grze – pojawi się na rynku pierwszy dodatek do gry. Jego premiera została zaplanowana na 25 marca tego roku, przy czym należy podkreślić, że data dotyczy wyłącznie wersji pecetowej. Edycja na PlayStation 4 ukaże się w późniejszym czasie.