Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2013, 18:39

Diablo III: Reaper of Souls w przedsprzedaży – premiera 25 marca 2014 roku

Firma Blizzard Entertainment ujawniła oficjalną datę wydania pierwszego dodatku do gry Diablo III – Reaper of Souls. Rozszerzenie, na które można już składać zamówienia przedpremierowe, zadebiutuje przed końcem pierwszego kwartału przyszłego roku.

Wreszcie poznaliśmy dokładny dzień debiutu Reaper of Souls - Diablo III: Reaper of Souls w przedsprzedaży – premiera 25 marca 2014 roku - wiadomość - 2013-12-19
Wreszcie poznaliśmy dokładny dzień debiutu Reaper of Souls

Firma Blizzard słynie z długiego tworzenia gier, ale również z tego, że kolejne odsłony jej tytułów otrzymują prędzej czy później rozbudowany dodatek. Nie inaczej będzie w przypadku Diablo III, które po niespełna dwóch latach od wydania na „blaszakach”, doczeka się pierwszego, wymagającego podstawki rozszerzenia o podtytule Reaper of Souls. Zgodnie z najnowszym ogłoszeniemzagramy w nie 25 marca 2014 roku na komputerach PC i Mac. Niestety, w komunikacie nie padła wzmianka o potwierdzonej wersji na PlayStation 4, więc można założyć, że debiut na tej platformie sprzętowej nastąpi nieco później.

W związku z tym ogłoszeniem ruszyła przedsprzedaż Reaper of Souls w sklepie Battle.net. Podstawowe wydanie gry wyceniono na 39,99 euro (ok. 166,5 zł), natomiast za edycję cyfrową deluxe gracze zapłacą 59,99 euro (ok. 250 zł). Bogatsza wersja dodatku zawiera kilka dodatkowych elementów, które wykorzystamy nie tylko w Diablo III, ale również w innych tytułach Blizzarda. Mowa o zestawie schematów do transmogryfikacji wyposażenia (hełmów i broni białej), nowym towarzyszu w postaci widmowego ogara, trzech dodatkowych slotach na bohaterów, Goblinie pomagającym w odnajdywaniu skarbów w MMORPG-u World of Warcraft oraz trzech unikatowych portretach i zdobieniach do postaci Maltaela ze strategii StarCraft II. Zobrazowano je na zamieszczonych poniżej grafikach.

Diablo III: Reaper of Souls w przedsprzedaży – premiera 25 marca 2014 roku - ilustracja #2
Diablo III: Reaper of Souls w przedsprzedaży – premiera 25 marca 2014 roku - ilustracja #3
Diablo III: Reaper of Souls w przedsprzedaży – premiera 25 marca 2014 roku - ilustracja #4

Jeśli nie jesteście usatysfakcjonowani tymi dodatkami, to firma Blizzard wypuści jeszcze jedno, tym razem pudełkowe wydanie kolekcjonerskie, ale będzie to wiązać się z niemałym wydatkiem wynoszącym 79,99 euro (ok. 333 zł). Nakład tej edycji będzie bardzo ograniczony i dostępny jedynie w ofercie wybranych sklepów.

Edycja kolekcjonerska Diablo III: Reaper of Souls

Oprócz rozszerzenia do trzeciego „diabełka” w środku pudełka znajdziemy:

  • Wszystkie wymienione dodatki znane z cyfrowej edycji deluxe;
  • Album w twardej oprawie z grafikami koncepcyjnymi;
  • Podkładkę pod mysz z motywem Anioła Śmierci;
  • Materiały zakulisowe na płycie DVD i Blu-Ray (wywiady z twórcami oraz szczegóły na temat procesu produkcyjnego dodatku do gry).

Warto odnotować, że niedawno ruszyła kolejna faza zamkniętych testów beta. Zainteresowani gracze nadal mają szansę dołączyć do osób już sprawdzających wczesną wersję Diablo III: Reaper of Souls, a szczegóły na ten temat poznacie pod tym adresem. O pierwszym oficjalnym rozszerzeniu do trzeciej części diabelnie popularnego hack’n’slasha wiemy już bardzo dużo, a tegoroczny BlizzCon czy właśnie testy beta przyniosły kolejną porcję ciekawych doniesień.

Jeśli nadal nie jesteście przekonani do Diablo III: Reaper of Souls, a nie udało się Wam na razie załapać do zamkniętych testów, to więcej dowiecie się z publikacji na łamach naszego serwisu, w której UV podzielił się wrażeniami po kilkunastu godzinach rozgrywki, oraz redakcyjnych materiałów wideo.