Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2013, 17:46

Sniper Elite III: Afrika – nowe fragmenty rozgrywki

Studio Rebellion opublikowało kolejny materiał wideo z gry Sniper Elite III: Afrika. Prezentuje on zupełnie świeże fragmenty rozgrywki, lokację, do której udamy się podczas kampanii, a także wykorzystaną technologię nowej generacji.

O tym, że zespół deweloperski Rebellion pracują nad kolejną, trzecią już pełnoprawną odsłoną serii Sniper Elite, wiemy od marca bieżącego roku. Od tamtego czasu poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące planowanych zmian, ujrzeliśmy fragmenty rozgrywki, a także dowiedzieliśmy się, że tytuł będzie obsługiwać nową technologię AMD Mantle mającą przynieść m.in. wzrost wydajności. Teraz opublikowano kolejny zwiastun, w którym możemy przyjrzeć się chociażby oferowanej grafice.

Sniper Elite III: Afrika powstaje na autorskim silniku Asura, który ma wspierać w wersji pecetowej nie tylko niskopoziomowy interfejs AMD, ale również biblioteki DirectX 11. Jako że tytuł zmierza również na konsole nowej generacji, to należy spodziewać się zauważalnych zmian w warstwie wizualnej. Na zwiastunie, w którym przedstawiono akcję rozgrywającą się w starożytnym mieście Tobruk w Libii, widać postęp graficzny, choć nie ma mowy raczej o przepaści pomiędzy drugą a trzecią częścią serii.

Sniper Elite III zachowa najważniejsze atuty poprzedniej odsłony cyklu, z killcamem na czele - Sniper Elite III: Afrika – nowe fragmenty rozgrywki  - wiadomość - 2013-12-19
Sniper Elite III zachowa najważniejsze atuty poprzedniej odsłony cyklu, z killcamem na czele

Przypominamy, że gracze ponownie przeniosą się do okresu II wojny światowej i wcielą się w postać Karla Fishburne’a, snajpera, który wyruszy w „trójce” w podróż do skąpanej w słońcu Afryki. Ponadto powróci system killcam, którego działanie zademonstrowano również na świeżym filmiku. Po oddaniu bardzo udanego strzału kamera rentgenowska „prześwietla” przeciwnika, zwiększając efektowność jego śmierci.

Premiera Sniper Elite III: Afrika odbędzie się w 2014 roku na komputerach osobistych oraz najpopularniejszych konsolach: PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 oraz Xbox One. Dokładna data wydania nie została jeszcze ujawniona.