Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2013, 10:22

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Sniper Elite 3

Firma 505 Games ogłosiła, że trwają prace nad Sniper Elite 3. Trzecia odsłona serii zadebiutuje w przyszłym roku.

Firma 505 Games zapowiedziała grę Sniper Elite 3, czyli kolejną odsłonę popularnej serii wojennych strzelanek. Na razie informacje na temat tego projektu są wyjątkowo skromne. Wiadomo, że produkcja zostanie opracowana przez studio Rebellion, czyli zespół odpowiedzialny za poprzednie dwie odsłony. Premiera planowana jest na przyszły rok. Tytuł zmierza na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz, jak to określił wydawca, „platformy nowej generacji”.

Brak PC wśród wymienionych urządzeń nie powinien być powodem do niepokoju. Pecetowe Sniper Elite 3 zostanie najprawdopodobniej wydane przez samo studio Rebellion, bez udziału 505 Games. Taka sama sytuacja miała bowiem miejsce w przypadku Sniper Elite V2. Deweloper jest bardzo aktywny na rynku komputerowym i w zeszłym miesiącu wypuścił samodzielny dodatek Sniper Elite: Nazi Zombie Army wyłącznie na PC. Trudno więc sobie wyobrazić, że trzecia część cyklu ominie tę platformę.

Przy okazji zapowiedzi nowej odsłony dowiedzieliśmy się również jak poradziła sobie poprzednia część. Sniper Elite V2 ukazało się w zeszłym roku na pecety oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Na wszystkich tych platformach łącznie sprzedano 1,1 mln egzemplarzy gry.

  1. 505 Games – strona oficjalna
  2. II wojna światowa przez lunetę snajpera - recenzja gry Sniper Elite V2
  3. Sniper Elite V2 - poradnik do gry