Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2013, 19:00

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Sniper Elite III: Afrika na pierwszym zwiastunie

Studio Rebellion zamieściło w serwisie YouTube pierwszy zwiastun gry Sniper Elite III: Afrika. Końcowa plansza filmiku potwierdza, że produkcja ukaże się w przyszłym roku na komputerach PC oraz konsolach obecnej i nadchodzącej generacji.

Gra Sniper Elite III: Afrika oficjalnie zapowiedziana została w marcu br. Do tej pory jednak gracze musieli zadowolić się jedynie logotypem oraz garścią szczegółów dotyczących rozgrywki. Dopiero teraz wydawnictwo 505 Games oraz studio deweloperskie Rebellion zaprezentowały oficjalny zwiastun produkcji.

Niespełna 90-sekundowy klip zamieszczony w serwisie YouTube przedstawia protagonistę serii – agenta Karla Fairburne'a w trakcie polowania na nazistowskich żołnierzy próbujących uciec na pustynię. Jak wyczytać można ze skromnej notki informacyjnej, bohater znalazł się głęboko za liniami wroga, by położyć kres nowemu zagrożeniu – niemieckiej technologii, która może zmiażdżyć opór aliantów.

Efektownych ujęć i wybuchów w grze Sniper Elite III: Afrika nie zabraknie. - Sniper Elite III: Afrika na pierwszym zwiastunie - wiadomość - 2013-10-01
Efektownych ujęć i wybuchów w grze Sniper Elite III: Afrika nie zabraknie.

Filmik, zrealizowany na silniku gry, nie porywa szczególną urodą i wydaje się, że dużego przeskoku jakościowego w oprawie graficznej nie należy się spodziewać. Uwagę zwraca przede wszystkim ujęcie kill-cam pocisku trafiającego w silnik pojazdu, którym uciekają niemieccy żołnierze.

Końcowa plansza potwierdza wcześniejsze doniesienia dotyczące terminu premiery oraz platform sprzętowych. Sniper Elite III: Afrika ukaże się w przyszłym roku na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 4 i Xbox One.

Sniper Elite III: Afrika na pierwszym zwiastunie - ilustracja #2Przypomnijmy, że początki serii Sniper Elite sięgają roku 2005 i wydanej wówczas gry Sniper Elite: Berlin 1945. Na kontynuację przygód Karla Fairburne'a gracze musieli poczekać siedem lat. Sequel – Sniper Elite V2 trafił na sklepowe półki w maju ubiegłego roku. Sniper Elite III: Afrika będzie trzecią, ale jak zapewniają twórcy z pewnością nie ostatnią odsłoną cyklu.

  1. Strona internetowa studia Rebellion