Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2013, 21:28

autor: Orlov

Dom aukcyjny Diablo III zostanie zamknięty

Dom Aukcyjny zaimplementowany w Diablo III zostanie zamknięty 18 marca 2014 roku. Kontrowersyjny system pozyskiwania przedmiotów nie spełnił oczekiwań twórców i zostanie usunięty z gry.

Dom aukcyjny Diablo III zostanie zamknięty - ilustracja #1

Studio Blizzard Entertainment wycofuje się z jednego ze swoich bardziej kontrowersyjnych pomysłów. Działający w Diablo III dom aukcyjny, za pośrednictwem którego gracze mogli kupować i sprzedawać zdobyte w grze przedmioty (zarówno za prawdziwą jak i wirtualną walutę) zostanie zamknięty. Twórcy otwarcie przyznają w oficjalnym komunikacie, że idea ta nie spełniła pokładanych w niej nadziei i zostanie usunięta wraz z dniem 18 marca 2014 roku.

Kiedy początkowo projektowaliśmy dom aukcyjny, naszym głównym założeniem było stworzenie wygodnego i bezpiecznego środowiska dla handlu pomiędzy graczami. Wspominaliśmy jednak wielokrotnie, że pomimo wielu korzyści płynących z domu aukcyjnego i faktu używania go przez graczy na całym świecie, system ten w ostatecznym rozrachunku niweczy główne założenia rozgrywki w Diablo– zdobywanie nowego sprzętu poprzez zabijanie potworów. Mając ten fakt na uwadze chcielibyśmy ogłosić, że podjęliśmy decyzję o całkowitym usunięciu domów aukcyjnych za złoto i prawdziwe pieniądze z Diablo III.

Decyzja ta została umotywowana jednocześnie wprowadzeniem nowego systemu łupów „Loot 2.0”, który ma trafić do gry w patchu, tuż przed premierą rozszerzenia Reaper of Souls. Więcej szczegółów dotyczących zamknięcia domu aukcyjnego ma pojawić się „wkrótce”.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.