Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2013, 21:28

autor: Orlov

Dom aukcyjny Diablo III zostanie zamknięty

Dom Aukcyjny zaimplementowany w Diablo III zostanie zamknięty 18 marca 2014 roku. Kontrowersyjny system pozyskiwania przedmiotów nie spełnił oczekiwań twórców i zostanie usunięty z gry.

Dom aukcyjny Diablo III zostanie zamknięty - ilustracja #1

Studio Blizzard Entertainment wycofuje się z jednego ze swoich bardziej kontrowersyjnych pomysłów. Działający w Diablo III dom aukcyjny, za pośrednictwem którego gracze mogli kupować i sprzedawać zdobyte w grze przedmioty (zarówno za prawdziwą jak i wirtualną walutę) zostanie zamknięty. Twórcy otwarcie przyznają w oficjalnym komunikacie, że idea ta nie spełniła pokładanych w niej nadziei i zostanie usunięta wraz z dniem 18 marca 2014 roku.

Kiedy początkowo projektowaliśmy dom aukcyjny, naszym głównym założeniem było stworzenie wygodnego i bezpiecznego środowiska dla handlu pomiędzy graczami. Wspominaliśmy jednak wielokrotnie, że pomimo wielu korzyści płynących z domu aukcyjnego i faktu używania go przez graczy na całym świecie, system ten w ostatecznym rozrachunku niweczy główne założenia rozgrywki w Diablo– zdobywanie nowego sprzętu poprzez zabijanie potworów. Mając ten fakt na uwadze chcielibyśmy ogłosić, że podjęliśmy decyzję o całkowitym usunięciu domów aukcyjnych za złoto i prawdziwe pieniądze z Diablo III.

Decyzja ta została umotywowana jednocześnie wprowadzeniem nowego systemu łupów „Loot 2.0”, który ma trafić do gry w patchu, tuż przed premierą rozszerzenia Reaper of Souls. Więcej szczegółów dotyczących zamknięcia domu aukcyjnego ma pojawić się „wkrótce”.